Zaneprádznený Ovečkin nestíha: Poctili ho olympijskou pochodňou, no kalendár je plný

Alexander Ovečkin
Alexander Ovečkin

WASHINGTON/MOSKVA - Ruský hokejista Alexander Ovečkin by mal byť súčasťou štafety s olympijským ohňom pred zimnými olympijskými hrami 2014 v Soči.

Hviezda Washingtonu Capitals má však problém zladiť všetky termíny. Olympijský oheň zapália 29. septembra v starovekej Olympii v Grécku, následne sa pochodeň vydá na cestu naprieč Gréckom do Atén a 6. októbra ju prevezú do Moskvy na Červené námestie. Nový ročník NHL sa začne 1. októbra, Washington v úvodný deň vyzve obhajcu Stanleyho pohára Chicago Blackhawks.
 
"Kto bude prvým bežcom z Ruska v olympijskej štafete a kto s ním ako prvý pobeží na Červenom námestí? To je tajné. Budeme sa snažiť udržať toto tajomstvo do poslednej chvíle. Budú to však uznávaní ľudia, ktorých má verejnosť rada. A či bude Ovečkin medzi nimi? Pred médiami nič neutajíme. Je pravdou, že bude súčasťou gréckej časti štafety, ale či bude alebo nebude prvým, to vám teraz nepoviem," povedal R-Sport šéf organizačného výboru ZOH 2014 Dmitrij Černyšenko. 
 
Zástupcovia ruskej strany už teraz pracujú na vyriešení logistických problémov. Majiteľ klubu Capitals Ted Leonsis má s hviezdou mužstva veľmi dobré vzťahy. Ešte pred oficiálnym uvoľnením hráčov z NHL na ZOH do Soči sľúbil Ovečkinovi, že ho na vrchol štvorročného obdobia pustí. 
 

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter

DISKUSIA