Skalica doma prehrala s Mountfieldom, v poslednej tretine rozhodol Markovič

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

SKALICA - Úvodný tlak domáceho tímu korunoval gólom na 1:0 útočník Stieler, ktorý v presilovke prekonal Šúreka po peknej prihrávke Laža. Hostia vyrovnali v 8. min rovnako v početnej výhode, puk z hokejky obrancu Matejku od modrej čiary tečoval za Lipovského chrbát Tupý - 1:1.

Druhý gól Martina mohol pridať v ďalšej presilovke Beran, ale ani na dvakrát nenašiel recept na domáceho gólmana. Najväčšiu šancu druhej tretiny spálil v 30. min Šátek, ktorého pokus do odkrytej bránky "upratal" do bezpečia jeden z obrancov. Skalica si utvorila aj niekoľko ďalších šancí, ale hosťujúca defenzíva si s nimi poradila.

Dlhé čakanie na gól ukončili v 46. min Martinčania: Markovič potiahol puk po ľavej strane a spätnú prihrávku vracajúci sa Ketner poslal korčuľou za vlastného brankára. Tretí gól hostí mal na hokejke v 57. min Brcko, ale jeho veľkú možnosť zneškodnil Lipovský lapačkou. V závere Skalica odvolala brankára, no vyrovnávajúci gól už nestrelila.

HK 36 Skalica - MHC Mountfield Martin 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 3. Stieler (Lažo) - 8. Tupý (Matejka, Galamboš), 46. Markovič
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška - Holienka, Valach, 1641 divákov

Skalica: Lipovský - Vyrůbalík, Barák, M. Srnec, L. Kozák, Staňo, Ketner - Lažo, R. Školiak, Preisinger - Obdržálek, Stieler, M. Sloboda - Kutálek, B. Mráz, Šátek - Kuľha, Jankovič, Romančík
Martin: Šúrek - Matejka, Tupý, A. Novotný, I. Ďatelinka, Brcko, Imrich - Markovič, Galamboš, Važan - Themár, M. Beran, Jurášek - Perniš, Fujerík, Šugár

Josef Turek (tréner Skalice): "Bol to veľmi vyrovnaný zápas, v ktorom sme sa rýchlo ujali vedenia, no vzápätí súper vyrovnal. Zlom nastal v druhej tretine, v ktorej sme nedali gól ani z najvyloženejších príležitostí. S výsledkom nie sme spokojní."

Daniel Babka (tréner Martina): "V úvode sme sa dostali pod tlak, výsledkom ktorého bol presilovkový gól súpera. Potom sme si aj my vypracovali šance a jednu z nich premenili. V druhej tretine sme boli pod obrovským tlakom, ale aj so šťastím sme sa ubránili a neinkasovali. Nastúpili sme v Skalici iba s tromi päťkami, no už v utorok v domácom prostredí by mali hrať všetky štyri formácie."

• Zdroj: SITA, huste.tv