Škrtel pri prvej bodovej strate Liverpoolu, Sturridge prepísal históriu klubu

Jonjo Shelvey (8) so spoluhráčmi oslavuje gól do siete LiverpooluJonjo Shelvey (8) so spoluhráčmi oslavuje gól do siete Liverpoolu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Liverpoolu remizovali v dohrávke 4. kola anglickej ligy na ihrisku Swansea 2:2 a po prvej bodovej strate v sezóne vedú tabuľku o bod pred Arsenalom a Tottenhamom. Za hostí dal jeden gól Daniel Sturridge, ktorý ako prvý hráč v histórii klubu skóroval v každom z úvodných štyroch kôl Premier League.

Zápas pre hostí nezačal dobre, keď už po minúte a 27 sekundách inkasoval brankár Simon Mignolet prvý gól v sezóne. Postaral sa o to bývalý útočník Liverpoolu Jonjo Shelvey a v súčte s minulou sezónou ukončil po 419 minútach nepriestrelnosť svojho niekdajšieho klubu.

Shelvey bol ústrednou postavou zápasu aj naďalej a dvoma zlými prihrávkami umožnil Liverpoolu skóre otočiť. V 4. minúte vyrovnal po jeho chybe Sturridge a dvanástym zásahom v desiatich posledných súťažných zápasoch potvrdil skvelú streleckú formu. Do vedenia poslal hostí po ďalšej Shelveyho nepresnosti debutujúci Victor Moses.

Shelvey, ktorý do Swansea prišiel z Liverpoolu v júli za päť miliónov libier, ale po prestávke dokázal zaváhanie napraviť. V 64. minúte prihral Michuovi a španielsky útočník upravil na konečných 2:2.

Swansea - FC Liverpool 2:2 (1:2)
Góly: 2. Shelvey, 64. Michu - 4. Sturridge, 36. Moses