Trnava predĺžila víťaznú šnúru: Dvojgólový Hodek prispel k hladkej výhre na pôde nováčika

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

DUNAJSKÁ STREDA - Na dažďom poznačenom trávniku začali aktívnejšie kombinačne vyspelejší hostia. V 11. minúte sa mohli ujať vedenia, ale prízemná strela Štepanovského sa odrazila od pravej žrde bránky DAC späť na ihrisko.

Domáci odpovedali protiútokom a nevydarenou hlavičkou Matúša a následne aj Majerníka. Gólovú príležitosť nabiehajúceho Hodeka v kĺzačke zmaril Majerník. V 28. minúte hostia udreli. Po pravej strane potiahol loptu Chovanec, v šprinte mu nestačil Da Silva a centrovanú loptu usmernil za chrbát Belica Hodek. Z podobnej situácie v 35. minúte už Hodek nebol úspešný a Sabova pohotová strela minula bránku.

Po zmene strán zvýšil v 55. minúte na 2:0 pre útočne naladených hostí zo skrumáže Schranz a o dve minúty sa usilovný Hodek gólovo presadil aj po druhý raz. Z protiútoku po faule na Mesanoviča znížil v 60. minúte z pokutového kopu Gašparík. Kontaktný gól mal na svojej ľavačke Mesanovič, nepresadil sa však, aby vzápätí na to po desiatom rohovom kope hostí hlavou zvýšil vedenie striedajúci Poznár. Minútu pred koncom riadneho hracieho času strela Mesanoviča z priameho kopu obtrela hornú časť brvna trnavskej bránky.

FK DAC Dunajská Streda - Spartak Trnava 1:4 (0:1)
Góly: 60. Gašparík (z 11 m) - 28., 57. Hodek, 55. Schranz, 79. Poznár. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Kwin, Antunovič, Da Silva (všetci DAC), ČK: 86. Antunovič (DAC) po druhej ŽK, 1502 divákov

DAC: Belic – Da Silva, Hudák, Peter Majerník, Beňo - Gašparík, Kwin (81. Ben Nasra), Antunovič, Ujlaky - Matúš (46. Mesanovič), Szarka (90. Boya)

Trnava: Filipko – Procházka, Adámik, Marián Tóth, Štepanovský - E. Sabo, Vlasko (80. Augustíni), Chovanec - Kuzma (85. Richnák) - Hodek, Schranz (59. Poznár)

Mikuláš Radványi, tréner DAC-u: "Až do inkasovaného prvého gólu sme hrali to, čo sme chceli robiť. Ale v momentálnej situácii nemôžeme hrať otvorený futbal. Kabínu stále kvária známe problémy, hráči čítajú noviny, pozerajú televíziu, nemôžu sa dostať do pohody. Po stretnutiach v Slovenskom pohári a s Nitrou som veril, že v mužstve došlo k obratu, no nestalo sa tak. Musíme ďalej bojovať."

Juraj Jarábek, tréner Spartaka: "Vedeli sme, že Dunajská Streda sa nachádza v zložitom období. Aj preto sme chceli tento zápas dotiahnuť do víťazného konca. Uhrali sme pekný výsledok, ale po inkasovanom góle z pokutového kopu sme na chvíľu znervózneli."