Plzeň inkasovala od City tri góly, obhajca trofeje deklasoval CSKA

Arjen Robben a Georgi SchennikovArjen Robben a Georgi Schennikov Zdroj: SITA

PLZEŇ/MNÍCHOV - Český majster Viktoria Plzeň v základnej zostave so slovenským brankárom Matúšom Kozáčikom a útočníkom Marekom Bakošom nestačil v D-skupine na Manchester City, ktorému podľahol 0:3.

Oba tímy odchádzali do polčasovej prestávky za bezgólového stavu, anglický tím sa ale v 48. minúte rozstrieľal a v priebehu 10 minút si vytvoril trojgólový náskok. Ten sa už domácim nepodarilo ani skorigovať a Citizens si pripísali tri body, Michal Ďuriš za domácich hral od 61. minúty.

Obhajca trofeje Bayern Mníchov nezávahal v domácej Allianz aréne a CSKA Moskva zdolal hladko 3:0. Zverenci trénera Pepa Guardiolu, ktorý absolvoval premiéru na lavičke Bavorov v najprestížnejšej klubovej súťaži, rozhodli o svojom triumfe v prvom polčase. Už po úvodných štyroch minútach sa strelecky presadil David Alaba a v závere prvého dejstva zvýšil na 2:0 hlavou Mario Mandžukič. V 68. minúte sa medzi strelcov pridal ešte Arjen Robben.