Košice stále bez zaváhania: V domácej premiére otočili duel s Nitrou

Gabriel Spilar a Martin BačaGabriel Spilar a Martin Bača Zdroj: SITA

KOŠICE - Košičania začali domácu premiéru úvodným tlakom, ale Nagy mieril iba do brankára. Potom prevzali iniciatívu hostia a častejšie ohrozovali košickú bránku. Hyláka vyskúšali Stümpel, König i Segľa, ale košického brankára nedokázali prekonať.

Nitrania zistili, že domáci neboli vo svojej koži a chýbala im kompaktnosť v obrane. Preto sa hralo častejšie pred Hylákom. Hosťom sa hra darila, dobre kombinovali a boli aktívnejší vo všetkých činnostiach. Od 13. minúty hrali hostia presilovku 5:3 a tú využili. V 14. minúte Milo rozohral puk na Raisa a ten od modrej strelou k žrdi otvoril skóre. Ani po góle sa domáci nedokázali pozviechať a naďalej hrali v útlme. Až v záverečnej minúte úvodnej tretiny a na začiatku druhej hrali prvú presilovku, ale bez gólového efektu.

Gól nedokázal streliť ani Nagy z dobrej pozície zblízka. Potom však Košičania zvýšili bojovnosť, presnejšie kombinovali, ale strelecky sa im naďalej nedarilo. V 25. minúte Štrbák mieril len do brankára, v 27. Matis z dobrej pozície netrafil a v 31. minúte neuspel ani Cebák, ktorého strelu brankár Kristan kryl. Od 32. minúty hrali domáci presilovku 5:3, ale v nej nič nevymysleli. Diváci vyjadrili svoju nespokojnosť najmä pri nevyužitej šanci Spilára, ktorý zblízka do odkrytej časti nedal. Gól si priaznivci domáceho tímu zakričali až v 36. minúte, keď obrane hostí ušla dvojica Bicek, Sojčík a druhý menovaný do prázdnej bránky vyrovnal. Hostia mohli ísť opäť do vedenia, keď 30 sekúnd pred koncom sa do dobrej šance dostal Chrenko, ale Hyláka neprekonal.

Do záverečného dejstva nastúpili domáci bojovnejšie naladení, zvýšili dôraz v osobných súbojoch a v útoku sa častejšie pokúšali o streľbu. V 45. minúte sa do brejku dostala dvojica Jenčík, Pašek, ktorý strelou pod žŕdku dostal svoj tím do vedenia. Odvtedy sa hralo častejšie pred bránkou hostí, ktorí vyrážali do ojedinelých protiútokov. V 46. domáci Hrnka zblízka nedal a po ňom v koncovke neuspel ani Matis. Keďže Nitrania už nedokázali skórovať ani po odvolaní brankára v poslednej minúte, na stave sa už nič nezmenilo.

HC Košice - HK Nitra 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 36. Sojčík (Bicek, Cebák), 45. Pašek (R. Jenčík, L. Nagy) - 14. Rais (Milo, M. Kováčik)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bednár, Snášel, 4025 divákov

Košice: Hylák - Cebák, Štrbák, M. Novák, Šeda, Deyl, Macejko - R. Jenčík, Pašek, L. Nagy - Bicek, T. Marcinko, Sojčík - Spilar, P. Bartoš, Matis - Hrnka, Marek Slovák, Jokeľ

Nitra: Kristan - Rais, Nádašdi, P. König, Milo, Ordzovenský, M. Bača, Ďurkech - M. Kováčik, T. Chrenko, Štumpf - R. Tománek, Stümpel, Pupák - Martin Segľa, L. Novák, Hrazdíra - Piačka, Kmeč, B. Rapáč

Anton Tomko (tréner Košíc): "Musím povedať otvorene, že v prvej tretine nás Nitra trochu prevýšila vo všetkých herných činnostiach. Podržal nás brankár Hylák. V druhej tretine sme zlepšili pohyb, dostávali sme sa do šancí, jednu sme v protiútoku využili po perfektnej akcii. Po dvoch tretinách to bolo nerozhodné, išlo o to, kto dá gól. Dali sme ho a vedenie 2:1 sme udržali. Na našich chlapcoch bolo vidieť túžbu po víťazstve."

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Čakali sme, že pri prvom domácom vystúpení Košíc bude kulisa ďaleko hustejšia, tí diváci, ktorí prišli, videli veľmi dobrý hokej, z oboch strán veľké množstvo šancí, vynikajúcich brankárov, malo gólov. Čo rozhodlo, bola väčšia pohotovosť v zakončení, podobné šance, z akých sa presadili domáci, sme mali aj my. Po druhej tretine som dúfal, že to dotiahneme minimálne k samostatným nájazdom."