Obhajca titulu zo Zvolena začal víťazne, dvoma gólmi položil Nitru

Martin Ďaloga a Robert KristanMartin Ďaloga a Robert Kristan Zdroj: SITA

ZVOLEN - V úvode stretnutia slávnostne vyvesili dres bývalého slovenského reprezentanta a hráča Zvolena Ladislava Čierneho. Vo vyrovnanom zápase domáci vystrelil na súperovu bránku až v 6. minúte, ale brankár Kristian Podkonického strelu vystihol.

Vzápätí Stümpelov nájazd brankár Šimko zneškodnil a po Ďalogovej strele zazvonila žŕdka súperovej bránky. V závere prvej tretiny na Podkonického delovku vytiahol Kristian semafór. V druhej tretine mali domáci výhodu o dvoch hráčov, ale hostia sa ubránili. V 34. minúte netrafil Sikela prázdnu bránku. V 44. minúte vytiahol obranca Juraško puk spred domácej bránkovej čiary. O minútu neskôr zaznamenal prvý gól zápasu L. Zuzin, keď zužitkoval Sikelovu prihrávku spoza bránky. Vzápätí na druhej strane nastrelil žŕdku domácej bránky Kováčik. Zvolenčania opäť hrali presilovku 5:3, ale tentokrát ju využil strelou spoza kruhu Juraško. Nitrania hrali v závere power play, ale gól už nepadol. Hostia mali v zápase viac striel na bránku, domáci však svoje menšie šance dvakrát využili.

HKm Zvolen - HK Nitra 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 45. Ľ. Zuzin (Síkela), 55. Juraško (J. Mucha, Podkonický)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Rovenský, Smerek, 2030 divákov

Zvolen: M. Šimko - L. Pokovič, Juraško, Hraško, J. Hertl, Ťavoda, J. Mucha, Pichnarčík, Pospíšil - P. Zuzin, Brabenec, V. Baláž - Škvaridlo, Podkonický, Martin Ďaloga - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Síkela - Čanky, Huňady, Puliš

Nitra: Kristan - P. König, Rais, Milo, Nádašdi, Ordzovenský, M. Bača, Ďurkech - Pupák, T. Chrenko, M. Kováčik - R. Tománek, Stümpel, L. Novák - B. Rapáč, Martin Segľa, Štumpf - Piačka, Kmeč, Bajtek

Lubomír Oslizlo, tréner Zvolena: "Mali sme proti sebe kvalitného súpera, ktorý bol nepríjemný, ale zvládli sme to. Zachytal nám brankár. Keď sme dali prvý gól, súper musel otvoriť hru."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Podľa môjho názoru to bol dobrý, vyrovnaný zápas. Mali sme blízko ku gólom, ale naši nemali dobrý dôraz, taký aký potrebujeme."

• Zdroj: TASR, huste.tv, SITA