Slovenky si na prvé body v kvalifikácii na MS ešte počkajú: Podľahli aj Slovinsku

Diana Bartovičová a Tjaš Tibaut v súboji o loptuDiana Bartovičová a Tjaš Tibaut v súboji o loptu Zdroj: SITA

SENEC - Slovenské futbalistky si na prvé body v kvalifikácii MS 2015 v Kanade ešte musia počkať. Po nedeľňajšej prehre v Írsku 0:2 podľahli zverenky trénera Zsolta Pakuszu aj v ich druhom súboji 1. skupiny, keď vo štvrtok v seneckom NTC nestačili na Slovinky 1:3. Najbližšie čaká Slovenky v kvalifikácii zápas na pôde Chorvátska 26. októbra, o ďalších päť dní potom 31. októbra budú doma hostiť Rusky.

Slovenky síce boli v prvom polčase strelecky aktívnejšie, aj sa dokázali dostať do šancí, ale opäť strelecky zlyhávali. A tak dostali od Sloviniek lekciu z efektivity. Po polhodine kopala rohový kop Zverová a Milenkovičová po ňom otvorila skóre. Domáce sa snažili vyrovnať, ale v závere prvého dejstva v defenzíve opäť chybovali a stratili koncentráciu v dôležitom momente, keď sa po dlhom nákope Zverovej dostala do brejku Niklová a slovenskú brankárku Korenčiovú skúsene prekonala strelou k pravej žrdi.

V druhom polčase síce domáce mali viac loptu na kopačkách, snažili sa niečo s výsledkom urobiť, ale dlho sa im to nedarilo. Slovinky hrozili z brejkov, do ktorých sa dostávali po zisku lopty rýchlou prihrávkou. V 75. minúte im ale domáce v pokutovom území poriadne "podkúrili", Fecková ani Ondrušová však loptu za chrbát Čevnikovej nedostali. Už o dve minúty však áno, keď šťastnou strelkyňou bola Škorvánková. Povzbudené domáce mohli vyrovnať v 79. minúte, ale dobrú strelu Klechovej ešte lepším zákrokom zmarila Čevniková. Na druhej strane sa v 83. minúte dostala do dobrej príležitosti Niklová, ale Korenčiová zachránila. No v 89. minúte po chybe a zlej rozohrávke Sloveniek v strede poľa bežala sama na Korenčiovú Zverová, urobila jej klučku a pohodlne rozhodla o výhre jej družstva.

Slovensko - Slovinsko 1:3 (0:2)
Góly: 77. Škorvánková - 30. Milenkovičová, 45.+1 Niklová, 89. Zverová. ŽK: Haršányová - Speličová, rozhodovala: Frappartová (Fr.)

SR: Korenčiová - Fischerová (46. Biróová), Matysová, Haršányová, Vojteková - Cerovská - Fecková, Klechová, Škorvánková, Rybárová (46. Ondrušová) - Bartovičová

Slovinsko: Čevnik - Gradová, Rolová, Benaková, Tibautová - Niklová, Čončová (82. Špeličová), Milenkovičová, Žganecová - Zverová - Erženová (90.+ Jerinová)

Zsolt Pakusza, tréner SR: "Aj v prvom aj v druhom polčase sme urobili príliš veľa nevynútených chýb, hrali sme nepresne a nevyužili sme svoje šance. Vedeli sme, že Slovinky budú hrať na protiútoky a hrali to skutočne dobre. V druhom polčase sme hrali lepšie, pridali sme na agresivite a zatlačili sme ich, no nepresadili sme sa vo finálnej fáze. V závere sme hrali vabank, aj preto sme inkasovali tretí gól. Je vidno, že nie všetky naše hráčky hrávajú pravidelne v ich zahraničných kluboch a potom im chýba taká herná istota."

Sinj:
Chorvátsko - Írsko 1:1 (1:0)
Góly: 11. Kolarová - 90.+4 Caldwellová, ŽK: Landeková - Littlejohnová, Russellová