Poprad zostáva na víťaznej vlne, tretí triumf za sebou dosiahol na ľade Piešťan

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PIEŠŤANY - Domáci "havrani" dobre naladení po víťazstve vo Zvolene privítali na svojom lade "kamzíkov" z Popradu náporom a už v 3. min mohol otvoriť skóre Lušňák, ale jeho nájazd Sidor zneškodnil. Od 7. min mali Popradčania výhodu presilovky, domáci sa ubránili. Na konci 13. min sa vedenia predsa ujali Podtatranci, keď Mlynarovič vyhral buly a Lapšanský prekvapil Tomeka - 0:1. V 20. min mohol vyrovnať znova Lušňák, ale proti Sidorovi sa nepresadil.

V druhej tretine mali viac z hry hostia, ale bez gólového efektu. V 24. min tvrdo vystrelil Filip, brankár hostí však svojich podržal. V 28. min hrali domáci presilovku, trápili sa v nej. Viacero striel z diaľky Sidor v pohode kryl. V 34. min znova pri výhode o jedného hráča vyvinuli domáci tlak pred bránkou hostí, puk poskakoval v bránkovisku, ale cestu do siete si nenašiel. Piešťancom sa lepila smola na hokejky.

Úvod tretej tretiny bol vyrovnaný, viac sa hralo v strednom pasme a tam aj zákrok Škadru ovplyvnil stretnutie. Poprad totiž využil 5-minútovú početnú výhodu na dosiahnutie druhého gólu, keď Mlynarovič v 47. min pri pravej žŕdke zasunul puk do bránky - 0:2. Domáci sa stále nevzdávali a nádej na dobrý výsledok im svitla v 53. min, keď Románek znížil na rozdiel jedného gólu. Piešťany sa snažili vyrovnať a jeden a pol minúty pred koncom odvolali brankára, mali k tomu aj presilovku, ale výhodu o dvoch hráčov nedokázali využiť a Poprad si odviezol tri body.

ŠHK 37 Piešťany - HK Poprad 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Gól: 53. J. Románek (Melichárek, S. Saliji) - 13. A. Lapšanský (Mlynarovič), 47. Mlynarovič (Belluš, A. Lapšanský)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše Škadra (Piešťany) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Tvrdoň, Sčensný, 1258 divákov

Piešťany: T. Tomek - R. Filip, Bučka, Valábik, Brňák, A. Drgoň, Škadra, A. Hruška, Šišovský - J. Románek, Melichárek, S. Saliji - M. Bartánus, V. Nemec, J. Ručkay - Lelkeš, Holovič, Lušňák - Haring, Mišura, Toman

Poprad: Sidor - Gáborčík, R. Suchý, Kasík, McNamara, Fabian, Kurali, Nitriansky - A. Lapšanský, Mlynarovič, Belluš - Drábek, Jabrocký, T. Sýkora - Matúš Paločko, S. Takáč, A. Kroták - M. Nagy, L. Paukovček, P. Gápa

Milan Klement, tréner Piešťan: "Jednoducho povedané, nedáš-dostaneš. O tom sú naše zápasy. Podali sme solídny výkon, ale chýba nám kúsok šťastia pri zakončení. Bohužiaľ, na šťastie ani na krásu sa nehrá. Hrá sa na góly a tých dal súper viac. Dali sme ešte kontaktný gól, ktorý nás povzbudil, ale nepomohla nám už ani záverečná power play."

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Teší ma víťazstvo na ľade Piešťan, pretože tu sa veľmi ťažko vyhráva. Zápas sme po taktickej stránke zvládli. Z pohľadu vývoja bola dôležitá druhá tretina, kde mali domáci navrch, ale zvládli sme to, podržal nás brankár Sidor. Následne sme v presilovke strelili gól, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci. Teší ma stúpajúca forma hráčov."