Piešťany opäť neúspešné: O triumfe hosťujúcej Skalice rozhodol Kuľha

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PIEŠŤANY - Piešťany začali aktívnejšie, ale strely Románeka aj Stupku Lipovský kryl. Tlak domácich pokračoval, ale Melichárek tečom ani Románek strelou švihom opäť nepochodili. To už mali Piešťany za sebou jednu nevyužitú presilovku.

V 16. minúte hrali domáci opäť presilovku, ale na modrej čiare zaváhal Filip a rútili sa dvaja Skaličania na osamoteného obrancu, Vyrúbalik zobral zodpovednosť na seba a Ondrejka podržal svoje mužstvo.

V úvode druhej tretiny boli aktívnejší Skaličania, ale udreli domáci, keď sa v 23. minúty po nahodenom puku najlepšie zorientoval Bartánus a nedal Lipovskému šancu – 1:0. Netvrlao dlho a prišlo vyrovnanie. V 27. minúte vyzvŕtal Školiak domáceho obrancu, prihral pred bránu Obdržálkovi, ktorý pomedzi betóny prekonal Ondrejku. Na ťahu boli opäť domáci. V strednom pásme vybojoval puk Románek a poslal ho pred bránku na Salijiho. Proti puku však hokejku vystrčil aj Lipovský, Saliji si puk stiahol a do prázdnej brány dal na 2:1. Skaličania odpovedali takmer okamžite. Kutálek prihral zadovkou pred bránu, kde puk tečoval Mráz a Ondrejka bol prekonaný – 2:2.

Na začiatku tretieho dejstva najskôr mieril tesne vedľa Holovič a na opačnej strane po prekrížení hráčov pálil mimo Školiak. V 46. minúte sa dostali Skaličania prvýkrát od vedenia, keď Preisingerov nahodený puk Ondrejkovi vypadol a Kuľha nemal problém puk doraziť – 2:3. Vyrovnávajúci gól mal na hokejke Bartánus, ktorému nechtiac "nabil" jeden z hosťujúcich hráčov, Lipovský však Skaličanov zachránil. Následne sa hralo "hore-dolu", čo mohol využiť Školiak po prihrávke Kutálka však minul. Skaličania tak víťazstvo udržali.

ŠHK 37 Piešťany - HK 36 Skalica 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Góly: 23. M. Bartánus (R. Filip, V. Nemec), 30. J. Románek (S. Saliji) - 27. Obdržálek (R. Školiak), 31. B. Mráz (Kutálek, Šátek), 46. Kuľha (Stieler, Preisinger)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Stricker - Kacej, J. Tvrdoň, 1 238 divákov

Piešťany: Ondrejka - Bučka, A. Drgoň, R. Filip, Brňák, Biro, Škadra, A. Hruška, Šišovský - J. Románek, Melichárek, S. Saliji - M. Bartánus, V. Nemec, J. Ručkay - Stupka, Holovič, Lušnák - Haring, Mišura, Toman

Skalica: M. Lipovský - Vyrůbalík, L. Kozák, Trška, Ketner, Barák, M. Srnec, Staňo, Kalináč - Kuľha, R. Školiak, Obdržálek - Lažo, Stieler, Preisinger - Kutálek, B. Mráz, Šátek - Dvonč, B. Jankovič, M. Sloboda

Milan Klement (tréner Piešťan): "Prvá tretina bola veľmi dobrá, no druhá časť už nespĺňala až také kritériá. Mame problém s pauzami medzi jednotlivými tretinami, ktoré ústia v defenzívne zaváhania a z toho góly. Záverečný tlak hosťujúcej Skalice bol veľmi silný."

Štefan Mega (asistent tréner Skalice): "Po víťazstve nad Trenčínom sme sa zodpovedne pripravovali. V úvode sme ustáli tlak domácich. Dvakrát sa nám podarilo dotiahnuť náskok domácich, čo bol veľmi dôležitý okamih. Toto víťazstvo je pre nás veľmi cenné."