Žilinčanom to v Piešťanoch padalo: Buc dvomi gólmi prispel k nečakanej výhre

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: mshkzilina.tipsportextraliga.sk

PIEŠŤANY - Žilinčania pohrozili už po pár sekundách, keď sa po prihrávke Dorniča zastreľoval Kalla. Domáci odpovedali Lušnákom, ktorý sa po Holovičovej prihrávke spoza brány ocitol sám pred Lacom, ale skóre sa nemenilo.

Tretí piešťanský útok následne roztočil "kolotoč", ale Holovič, Stupka aj Lušnák mierili iba do Laca. V 10. minúte sa ocitol puk v Tomekovej bránke, keď mu po strele Lešku vypadol puk a Jarab ho dorazil do siete, predtým však bola hra prerušená. Po ďalšej akcii hostí pálil vedľa opäť Kalla a tretinu uzavreli pokusy Haringa a Lušňáka.

Žilinčan Kalla bol pri chuti a vyskúšal Tomeka aj v úvode druhej časti. Domáci odpovedali Holovičom, ktorý sa snažil prekonať Laca spoza bránky a následná Birová delovka skončila na hradbe tiel. V 32. minúte nahodil puk Saliji, Šišovský šikovne tečoval, ale Laco bol opäť pozorný. V 34. minúte zabudli domáci na osamoteného Vargu, ktorého našiel Buc a žilinský hráč otvoril pomedzi Tomekove betóny skóre – 0:1. Hostia ovládli ľad a zvýšiť skóre mohli Novák aj Dlouhý, v tutovkách však nepochodili.

Vyrovnať mohol J. Ručkay, ktorý sa po osi Bartánus – Nemec ocitol sám pred Lacom. Nepochodil ani Lušňák, ktorý unikol v oslabení, rovnako však na Laca nevyzrel. Z následného útoku prihral pod seba Varga a Buc zvýšil na 2:0 pre Žilinu. V 54. minúte vyvážal puk Holovič, nahodil ho od pol ihriska a na prekvapenie všetkých skončil za Lacom 1:2. Miesto tlaku sa dostali do útoku hostia, Dlouhý nahodil puk od modrej čiary a Žilinčania opäť viedli o dva góly – 1:3. Piešťany následne dostali možnosť presilovej hry, odvolali brankára, ale Lušňák zlomil hokejku, Buc prešiel okolo Drgoňa a do prázdnej brány stanovil na konečných 1:4.

ŠHK 37 Piešťany - MsHK DOXXbet Žilina 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Góly: 54. Holovič - 34. T. Varga (D. Buc, Marcel Šterbák), 51. Buc (T. Varga), 56. Dlouhý (Linet, Jarab), 59. Buc (T. Varga)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Ručkay (Piešťany) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš - Kacej, Výleta, 1251 divákov

Piešťany: T. Tomek - A. Drgoň, Valábik, R. Filip, Brňák, Biro, Škadra, Cuník, A. Hruška - Šišovský, Melichárek, S. Saliji - M. Bartánus, V. Nemec, J. Ručkay - Stupka, Holovič, Lušňák - Haring, Mišura, J. Románek

Žilina: M. Laco - Ostrčil, Bajaník, Rúfus, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, Žicho, Hriňa - I. Dornič, Kalla, F. Novák - T. Varga, Klouda, D. Buc - Jarab, Linet, Drevenák - A. Lipovský, Valášek, Kropáč

Milan Klement, tréner Piešťan: "Naša prvá tretina bola dobra iba pre oko diváka, avšak bez gólového efektu. V druhej tretine sa nám nedarilo. Keď už to vyzeralo, že sme sa z toho dostali, inkasovali sme gól. V tretej tretine prišlo zbytočné vylúčenie Jakuba Ručkaya, zlá prihrávka Brňáka a súperovi sme prakticky pomohli vyhrať. Určite urobíme posuny v zostave."

Ján Neliba, tréner Žiliny: "Domáci mali začiatok výborný, prehrávali nás, ale nič nevyťažili. My sme hrali trpezlivo a dali sme prvý gól, ktorý bol dôležitý pre vývoj celého stretnutia. Rozhodujúcim prvkom zápasu bol brankár Marek Laco, ktorý nás niekoľkokrát výrazne podržal."