Trenčín si z chuti zastrieľal, Piešťany inkasovali šesť gólov

Radosť hráčov Dukly TrenčínRadosť hráčov Dukly Trenčín Zdroj: SITA

TRENČÍN - Trenčín vybehol na súpera už od prvej sekundy stretnutia a v 8. minúte mal vypracovaný dvojgólový náskok, pričom hostia si vzali oddychový čas. Úvodný gól hokejistov Dukly strelil v 4. minúte Róbert Petrovický, o štyri minúty neskôr pridal druhý presný zásah tvrdou strelou Čerešňák.

Ani zníženie zo strany Piešťan v 11. minúte zásluhou Lušňáka domácich nepribzrdilo a v závere úvodnej tretiny vsietili ďalšie dva góly v rozpätí 43 sekúnd. Do streleckej listiny sa zapísal Tomáš Klíma a obranca Novajovský, ktorý vyhnal z bránky Tomeka a na jeho miesto prišiel Ondrejka. Zaskočení hostia síce tesne pred prvou sirénou ešte raz znížili Holovičom, ale piaty presný zásah hneď na začiatku druhej tretiny vrátil Trenčanom na hokejky potrebný pokoj. Druhý gól v stretnutí si na svoje konto pripísal po nahodenom puku od modrej Novajovský.

Domáci v zaujímavom dueli hranom s patričným nasadením mali viac z hry a Piešťany sa do šancí nedostávali príliš často. Kvalitný hokej pokračoval aj v tretej časti hry a až do konca stretnutia. Dukla si držala protivníka na dištanc, navyše v 50. minúte hosťujúci Bartánus nepremenil trestné strieľanie. V dobrom svetle sa tak predviedol aj domáci brankár Nagy. Potom Trenčín ešte prikrášlil svoje zaslúžené víťazstvo v 56. minúte po spolupráci bratov Kalusovcov so zakončením Pozníka a v považskom derby získal cenný skalp kvalitného súpera.

Dukla Trenčín - ŠHK 37 Piešťany 6:2 (4:2, 1:0, 1:0)
Góly: 4. Petrovický, 8. Čerešňák, 15. T. Klíma, 16. Novajovský, 21. Novajovský, 56. Pozník - 11. Lušňák, 20. Holovič. Vylúčení: 10:9 na 2 min navyše Valábik (Piešťany) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Holienka, Valach, 1534 divákov

Dukla Trenčín: Nagy – Lintner, Novajovský, Pozník, Bagin, Čerešňák, Nemčík, Habšuda, Ryzák – Komínek, Pavlikovský, Petrovický – M. Kalus, Broska, P. Kalus – Palák, T.Klíma, Lipták – Vaculín, Nemček, L. Klíma

ŠHK 37 Piešťany: Tomek (16. Ondrejka)– Drgoň, Valábik, Brňák, R. Filip, Škadra, Biro, Hruška, Cuník – S. Saliji, Nemec, Melichárek – J. Ručkay, Bartánus, Románek – Lušňák, Holovič, Stupka – Šišovský, Toman, Haring

Róbert Kaláber, tréner Dukly Trenčín: "Ukázali sme diametrálne odlišný výkon oproti nášmu nevydarenému predchádzajúcemu zápasu proti Žiline. Vydaril sa nám úvod zápasu a od toho sa už potom všetko odvíjalo. V prvej tretine sme prakticky rozhodli o výsledku, a potom sme sa už snažili iba pozorne brániť, aby sme súperovi toho príliš veľa nedovolili. Rozhodol náš tímový, bojovný výkon, takže z troch bodov máme radosť."

Milan Klement, tréner ŠHK 37 Pieštany: "Z našej strany to bol v tomto zápase zlý výkon a nie je prakticky čo hodnotiť. V prvej tretine sme na ľade takmer neexistovali a súper v nej dokázal rozhodnúť o svojom víťazstve. V ďalšom priebehu sme sa síce snažili o zvrat, ale z pokazeného začiatku zápasu sme sa už nedokázali dostať."