Skaličania bodovali v Bystrici, na výhru im stačili tri góly

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

BYSTRICA - V prvej tretine mali viac z hry domáci hokejisti, hoci Skaličania vykorčuľovali iba s tromi formáciami a Bystričania vsadili na štyri útoky. Šancí však nebolo veľa, najväčší závar riešil Lipovský v 9. a 10. min, keď sa do šancí dostali Hegyi, Lamper a najmä Kafka, ktorý trikrát zakončil, ale nenašiel recept na gólmana hostí.

V závere prvého dejstva mali Záhoráci výhodu presilovej hry, no za zmienku stála iba dobrá strela Kuľhu z pravej strany, ktorú Kalemba pokryl.

Nástup do druhej tretiny vyšiel Skaličanom, ktorí ťažili z chyby zadákov prvej bystrickej formácie, Vyrůbalík našiel nepokrytého Kuľhu, ktorý nemal problém umiestniť puk do odkrytej bránky. V 25. min bol rýchlejší než Meland Školiak, ale z ľavej strany nepokoril pozorného bystrického gólmana. Na opačnej strane sa ocitol v tutovke pri žrdi Kafka, no opäť stihol zakročiť Lipovský. V polovici zápasu prišiel ďalší skalický úder, keď spoza bránky poslal Sloboda puk pred ňu, kde číhal pohotový Školiak - 0:2. Domáci sa potom snažili znížiť, v šanciach bol opäť Kafka a v 36. min dokonca nevyužili hokejisti spod Urpína ani presilovku o dvoch hráčov. Prišiel znovu trest, konkrétne v 38. min, keď Lažo prešiel cez modrú a nachytal strelou švihom Kalembu na

V záverečnej tretine sa Banskobystričania snažili aspoň korigovať nepriaznivý stav, ale Kafkovi, Handlovskému ani Heizerovi sa nepodarilo dostať puk do bránky. Naopak - v oslabení ďalšiu Melandovi chybu takmer zužitkoval Kuľha. V 57. min mal čestný zásah "baranov" na hokejke Zigo, Lipovský bol však proti. Domáci následne nevyužili ani presilovku, keď v nej dokonca mohli inkasovať, ak by Obdržálek využil sólo na Kalembu. Prevahu Banskej Bystrice napokon zúročil Fajčák šesť sekúnd pred konečným klaksónom a stanovil výsledok na 1:3

HC‘05 Banská Bystrica - HK 36 Skalica 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Góly: 60. Fajčák (Hegyi) - 21. Kuľha (Vyrůbalík, M. Sloboda), 30. R. Školiak (M. Sloboda, Kuľha), 38. Lažo (Šátek, Staňo)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc - Bednár, Snášel, 1118 divákov

Banská Bystrica: Kalemba - Meland, Saracino, Bambúch, Styk, Rosandič, Zošiak - Kafka, White, M. Hudec - Handlovský, Heizer, R. Macík - Matoušek, Zigo, Matúš Chovan - Lamper, Hegyi, Fajčák

Skalica: Lipovský - Vyrůbalík, Ketner, M. Srnec, L. Kozák, Staňo, Barák - Kuľha, R. Školiak, M. Sloboda - Obdržálek, Stieler, Lažo - Kutálek, Preisinger, Šátek

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Len desať minúť v prvej tretine bolo z našej strany dobrých, druhá tretina znovu nedopadla dobre a v podstate nás pripravila o celý zápas. V tretej tretine sme sa snažili ešte zvrátiť vývoj, hrali vabank, gól sme však strelili príliš neskoro aj preto, že Lipovský chytal spoľahlivo."

Josef Turek, tréner Skalice: "Domáci ukázali svoju silu, aj do nás búšili, no podržal nás brankár Lipovský. Dôležitú úvodný gól strelil Kuľha a keď pred prestávkou pridal Lažo tretí, nastal v zápase zlom v náš prospech. Prežili sme aj oslabenie o dvoch hráčov, mali trochu šťastie, no konečne nám to aj strelecky vychádzalo."