Ani Lašák s Lintnerom nezabránili šesťgólovej nádielke pre Duklu na ľade Skalice

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

SKALICA - V úvode I. tretiny domáci síce nevyužili vylúčenie Nemčíka, no po skončení presilovky otvoril skóre duelu B. Jankovič, ktorý najskôr peknou sťahovačkou oklamal hosťujúcu obranu a prekonal Lašáka - 1:0. Nasledovala séria vylúčení na oboch stranách a pri treste pre Lintnera pridala Skalica druhý presný zásah zásluhou R. Školiaka, ktorý za Lašáka usmernil puk z Kozákovej hokejky.

Tretí gól domáceho tímu pridal B. Mráz, keď bol na konci prečíslenia troch proti jednému. Trenčania tri sekundy pred prvou sirénou znížili - Lintner spomedzi kruhov prekonal M. Lipovského. V druhej časti zaujala iba gólová akcia Skalice v 37. min - presilovkovú strelu Kuľhu tečoval Obdržálek a bolo 4:1.

Trenčania sa v úvode poslednej tretiny tlačili dopredu so snahou skorigovať vedenie súpera, ale otvorili tým priestor pre útoky domácich hokejistov. Tréner hostí Róbert Kaláber sa už v 49. min odhodlal pri vylúčení Tršku k hre bez brankára Lašáka a celé štyri minúty sa Trenčín snažil skorigovať vedenie domáceho mužstva. V 53. min však ušiel obrane hostí v oslabení Kutálek a do prázdnej bránky pridal piaty gól Skalice. Definitívnu podobu výsledku dal v 56. min Lažo presnou strelou spomedzi kruhov.

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
Góly: 6. B. Jankovič (Kutálek), 17. R. Školiak (L. Kozák, Vyrůbalík), 19. B. Mráz (Kutálek, Šátek), 37. Obdržálek (Kuľha, Vyrůbalík), 53. Kutálek (Šátek, L. Kozák), 56. Lažo (Preisinger, Stieler) - 20. Lintner (Róbert Petrovický, Rastislav Pavlikovský)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Stano, Baluška - Holienka, Šefčík, 1385 divákov

Skalica: M. Lipovský - Vyrůbalík, L. Kozák, Trška, Ketner, M. Srnec, Barák, Staňo, Kalináč - Kuľha, R. Školiak, Obdržálek - Lažo, Stieler, Presinger - Šátek, B. Mráz, Kutálek - Dvonč, Jankovič, M. Sloboda

Trenčín: Lašák - R. Lintner, Novajovský, E. Bagin, Pozník, M. Nemčík, Čerešňák, Ryzák, Habšuda - Komínek, Rastislav Pavlikovský, Róbert Petrovický - P. Kalus, Broska, M. Kalus - T. Lipták, T. Klíma, Palák - Vaculin, F. Nemček, L. Klíma

Josef Turek, tréner Skalice: "Chcem pochváliť chlapcov, mali sme šťastie vychádzalo nám všetko, na čo sme siahli. Vedeli sme, že Trenčín má v mužstve silné individuality a zarazil nás gól do šatne. Rozhodujúce však bolo, keď sme dali na 4:1, to už som vedel, že zápas nám nemôže ujsť, i keď Trenčín búšil každé striedanie. Treba pochváliť celý tím a som rád, že sme odčinili stredajší zápas."

Róbert Kaláber, tréner Dukly: "My sme v prvej tretine spravili tri chyby a inkasovali tri góly. Snažili sme sa dať kontaktný gól, ale robili sme naďalej individuálne chyby a následné vylúčenia. Ťažko sa dá takto vyhrať na súperovom ihrisku."