Podhradský a Špirko skórovali, famózny víťazný obrat Nižnekamsku proti Ufe

Peter PodhradskýPeter Podhradský Zdroj: facebook.com/HCDonbass

MOSKVA - Hokejisti Neftechimiku Nižnekamsk zvíťazili v úvodnom stredajšom zápase KHL nad Salavatom Julajev Ufa 4:3 po predĺžení. Domáci pritom prehrávali v 28. minúte už 0:3, no do konca druhej tretiny dokázali vyrovnať a v predĺžení zariadil ich výhru Anisin.

Slovenský obranca Peter Podhradský prispel gólom k víťazstvu Donbassu Doneck na domácom ľade nad Avtomobilistom Jekaterinburg 4:2. Skóroval aj útočník Rastislav Špirko, no jeho Spartak Moskva prehral pred vlastnými fanúšikmi s Barysom Astana tesne 3:4.

Neftechimik Nižnekamsk - Salavat Julajev Ufa 4:3 pp (0:2, 3:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 30. Berezin, 31. Koukal, 37. Taratuchin, 62. Anisin - 1. Filatov, 19. Mereskin, 28. Gluchov

Spartak Moskva - Barys Astana 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)
Góly: 10. Nikulin, 59. Kozlov, 60. ŠPIRKO - 3. Gratton, 15. Rudenko, 54. Rachmanov, 58. Lundin

Donbass Doneck - Avtomobilist Jekaterinburg 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Góly: 23. Laine, 33. PODHRADSKÝ, 34. Varlamov, 41. Dadonov - 17. Lewandowski, 28. Jemelejev

Dinamo Minsk - Jugra Chanty-Mansijsk 5:3 (2:1, 3:1, 0:1)
Góly: 8. a 34. Platt, 7. Kaľužnyj (SUROVÝ), 28. L. Krajíček, 33. SUROVÝ - 13. Galvinš, 40. Žukov, 51. Savinainen

Medveščak Záhreb - Avangard Omsk 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Góly: 28. Cheechoo, 31. Jessiman, 41. Murray, 49. Cheechoo

• Zdroj: TASR, khl.ru