Cibák, Radivojevič a Špirko asistovali pri výhrach svojich tímov, vysoká prehra Záhrebu

Momentka zo súboja Magnitogorsku s NovosibirskomMomentka zo súboja Magnitogorsku s Novosibirskom Zdroj: metallurg.ru

MOSKVA - Slovenský hokejový útočník Martin Cibák (33) prispel dvoma asistenciami k víťazstvu Neftechimiku Nižnekamsk nad Amurom Chabarovsk 6:2 v stredajšom programe Kontinentálnej hokejovej ligy. Pre kapitána to boli vôbec prvé kanadské body v prebiehajúcej sezóne. Cibák asistoval pri prvom a treťom góle domácich, na posledný prihrával zase jeho krajan Branko Radivojevič.

Jeden kanadský bod za gólovú prihrávku si na konto pripísal aj Rastislav Špirko, ktorý sa tešil z víťazstva Spartaka Moskva na ľade Lokomotivu Jaroslavľ 2:1 po predĺžení a nájazdoch.

Hokejisti chorvátskeho nováčika KHL Medveščaku Záhreb prehrali na ľade Severstaľu Čerepovec 2:6. Hostia sa síce ujali vedenia na konci prvej tretiny, no Čerepovec dokázal v priebehu necelých troch minút otočiť na 3:1 a potom už zápas z rúk nepustil.

Ďalší nováčik Admiral Vladivostok v stredu prehral na ľade Salavatu Julajev Ufa 1:4.

Ešte vyššiu prehru utrpeli hráči Metallurg Novokuzneck, ktorí si z ihriska Traktoru Čeľabinsk odniesli debakel 1:5.

Metallurg Magnitogorsk - Sibir Novosibirsk 3:2 pp (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 3. Zaripov, 38. Timkin, 63. Zaripov - 16. Koskiranta, 19. Belov

Salavat Julajev Ufa - Admiral Vladivostok 4:1 (4:0, 0:1, 0:0)
Góly: 7. Filatov, 8. Chlystov, 20. Hartikainen, 20. Koľcov - 33. Gračiov

Traktor Čeľabinsk - Metallurg Novokuzneck 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Góly: 7. Kondratiev, 20. Darzinš, 22. Kontiola, 29. Darzinš, 41. Čistov - 45. Skutar

Neftechimik Nižnekamsk - Amur Chabarovsk 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Góly: 6. Ljudučin (CIBÁK), 18. Koukal, 23. Osala (CIBÁK), 26. Milovzorov, 28. Ljudučin, 45. Belov (RADIVOJEVIČ) - 1. Korotkov, 30. Mursak

Severstaľ Čerepovec - Medveščak Záhreb 6:2 (0:1, 4:1, 2:0)
Góly: 25. Šinin, 26. Videll, 27. Mons, 36. Berdnikov, 55. Videll, 58. Bumagin - 20. Murley, 40. Thomas

SKA Petrohrad - Dinamo Minsk 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Góly: 4. Kutejkin, 19. Šipačiov, 35. Skačkov, 35. Tichonov, 59. Ketov - 31. Platt

Atlant Mytišči - Donbass Doneck 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 24. Engqvist

Lokomotiv Jaroslavľ - Spartak Moskva 1:2 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: Kručinin - 8. Anderson (ŠPIRKO), rozh. nájazd: Anderson