Fantastická séria Slovana pokračuje: Na Záhorí vyhral so Senicou

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

SENICA - Senica bola v prvom polčase jednoznačne lepším tímom. Hralo sa prevažne na polovici Slovana, v útoku sa však Záhoráci ťažko presadzovali a bolo vidieť, že v posledných dueloch sa im nedarí strieľať góly. V úvodných desiatich minútach strely Fořta na jednej strane a Tsomoua na tej druhej brankárom veľa práce nenarobili.

V 27. minúte dostal peknú loptu za obranu Tsomou, mohol ísť sám na Putnockého, no asistent rozhodocu Chládek odmával ofsajd. Ďalší sporný moment v šestnástke hostí nastal v 38. minúte, kedy Niňaj stiahol Diviša. Rozhodca však posúdil situáciu v prospech Slovana. Seničania mohli ísť do vedenia aj v 40. minúte, keď sa k lopte dostal v pokutovom území Piroska, no tiesnený obrancom zle vystrelil a Putnocký loptu vyrazil. V posledných sekundách prvého polčasu Halenár vysunul na ľavej strane Milinkoviča a ten svoj únik zakončil vedúcim gólom. Bola to jediná vážnejšia príležitosť majstrovského Slovana v prvom polčase.

V druhom dejstve hostia kontrolovali hru. Nebezpečne vyzerala strela Milinkoviča v 56. minúte, keď pálil zvnútra šestnástky nad Šullovu bránu. Definitívne rozuzlenie priniesla 64. minúta. Po akcii Milinkoviča na ľavej strane a jeho následnom centri sa v "malom vápne" presadil najlepší corgoňligový strelec Fořt - 0:2. Potom sa zápas už len dohrával v nerózvnej atmosfére. Znížiť mohol ešte v 74. minúte po peknej akcii Kóňu s Piroskom útočník Tsomou, loptu po jeho strele Putnocký vyrážal na rohový kop. Gólom sa neskončili ani pokusy Brabca a Hiaga, a tak si Slovan zo Záhoria odváža tri body.

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1)
Góly: 45. Milinkovič, 64. Fořt. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Hiago, Brabec - Bagayoko, ČK: 80. Piroska (Senica), 1983 divákov

FK Senica: Šulla - Šenk, Pavlík, Brabec (87. Rajník), Kalabiška - Kóňa, Jirásek (65. Opiela - 75. Križko) - Diviš, Piroska, Hiago - Tsoumou

ŠK Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Vrablec - Grendel - Peltier (82. Hlohovský), Žofčák, Halenár, Milinkovič (68. Mészáros) - Fořt (90.+1 Jakúbek)

Eduard Pagáč (tréner Senice): "Som smutný z toho, čo som videl dnes na ihrisku. Žiaľbohu, aj to sa deje niekedy vo futbale. Nebudem konkrétny, nestojí mi to za pokutu. Prvý polčas sme boli dominantnejším mužstvom. Z tohto výkonu našich môžeme hľadať pozitíva. Druhý polčas bol z našej strany rozpačitý. Bola vidieť od chalanov túžba, bolo vidieť, že chceme vyrovnať. Svojim chalanom nemôžem uprieť snahu."

Jozef Valovič (tréner Slovana): "V chladnom počasí sme videli solídny zápas. Senica sa snažila prvý polčas hrať nátlakový futbal. Po dlhých prihrávkach sa dostávala za našu obranu. Veľmi nám pomohol gól do šatne. Po tvrdšom príhovore cez polčas sa naša hra zlepšila. Dali sme ďalší gól. Naše víťazstvo bolo zaslúžené."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv