Divoký úvod Trenčína so Spartakom: Za dvadsať minút padli štyri góly

Trenčín si po divokom úvode rozdelil body so Spartakom Trnava Trenčín si po divokom úvode rozdelil body so Spartakom Trnava Zdroj: SITA

TRENČÍN - Už v 6. minúte opečiatkovala lopta po Kleščíkovej hlavičke žrď Strapákovej brány. O minútu na to si na Holúbekov center z druhej vlny nabehol Malec a prudkou hlavičkou otvoril skóre zápasu. Ten istý hráč mohol pridať druhý gól domácich, ale jeho technickej strele chýbali centimetre.

Hostia vyrovnali v 11. minúte, keď spoza šestnástky poslal odrazenú loptu do siete Sabo. Trenčania sa druhýkrát ujali vedenia po štvrťhodine hry, keď aktívny Malec vybojoval pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Kleščík. Už o štyri minúty však bolo opäť vyrovnané, keď Sabov center pred Volešákom usmernil do siete Poznar. V 26. min trafil Kleščík druhýkrát konštrukciu trnavskej brány. V závere polčasu spálil stopercentnú šancu Holúbek, keď z asi 10 m prestrelil poloprázdnu bránu hostí.

Lepší vstup do druhého polčasu mali hostia. V 47. minúte sa sám na bránu rútil Poznar, ale z piatich metrov vysoko prestrelil. O chvíľu na to pred Sabom včasným vybehnutím zachránil brankár Volešák. V 66. minúte sa na hranici pokutového územia uvoľnil William, ale trnavskú bránu minul. Na opačnej strane chyboval Rundič, Mikovič obišiel aj trenčianskeho brankára, ale z uhla trafil iba žrď. V závere zápasu nemala presnosť strela Saba a keď obrana Trnavy odstavila spred brány Williama, zápas sa skončil deľbou bodov.

AS Trenčín - Spartak Trnava 2:2 (2:2)
Góly: 7. Malec, 16. Kleščík (z pok. kopu) - 11. Sabo, 19. Poznar. Rozhodoval: Fajčík, ŽK: Mazáň - Poznar, Štepanovský, Hodek, Sabo, Grabež. 3920 divákov.

AS Trenčín: Volešák - Cögley, Kleščík, Rundič, Mazáň (71. Bero) - Bariš - van Kessel, Holúbek, William, Hajradinovič (59. Mondek) - Malec

Spartak Trnava: Strapák - Štepanovský, Adámik, Janečka, Chovanec - Grabež - Sabo (82. Schranz), Augustíni, Mikovič - Hodek (79. Kuzma) - Poznar

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): "Podľa môjho názoru to bolo veľmi dobré stretnutie, otvorené až úplne do konca, pretože obe mužstvá chceli zvíťaziť. My sme dvakrát viedli, ale po našich vlastných obrovských chybách v defenzíve sa súperovi podarilo vyrovnať. Trnava hrala na protiútoky, ktoré jej aj vychádzali, my sme v defenzíve v niektorých momentoch sklamali a aj v útoku nám chýbalo viac pokoja. Konečná remíza sa nám javí ako spravodlivá."

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): "Chceli sme napraviť naše predošlé veľmi zlé výsledky v Trenčíne, takže sme sa na tento zápas špeciálne pripravovali na umelej tráve. Trenčín mal vynikajúci vstup do zápasu, keď v úvodnej dvadsaťminútovke dominoval. My sme dobre bránili a bojovali a v ďalšom priebehu sme už začali hrať to, čo sme si predsavzali. Zamerali sme na rýchly prechod do útoku, čo sa nám aj často darilo realizovať. Takisto sa nám podarilo vyrovnať skóre na 2:2. V druhej časti sme už boli lepším tímom, začali sme súpera napádať dôraznejšie, ale nedokázali sme premieňať naše šance. Po dobrom futbale z oboch strán sme s remízou a získaným bodom spokojní, pretože každý zisk z vonku je cenný."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv