Hviezdny Halák vychytal obhajcov trofeje: Handzuš aj Hossa vyšli naprázdno

Jaroslav Halák úspešne kryje strelu Mariána HossuJaroslav Halák úspešne kryje strelu Mariána Hossu Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák vychytal v nočnom zápase zámorskej NHL ďalšie víťazstvo a aj vďaka nemu zdolali hráči St. Louis obhajcov trofeje Chicago 3:2. "Bluesmani" figurujú na druhej priečke Západnej konferencie.

Dvadsaťosemročný gólman predviedol 26 zásahov, mal 92,9-percentnú úspešnosť a bol to jeho tretí triumf v treťom zápase prebiehajúcej sezóny.

V drese "jastrabov" vyšli bodovo naprázdno útočníci Michal Handzuš aj Marián Hossa. Prvý menovaný strávil na ľade takmer 15 minút, zaznamenal jeden strelecký pokus a dve "mínusky". Hossa hral o pol minúty dlhšie, Haláka ohrozil trikrát a mal jeden mínusový bod.

V ďalšom zápase prehrali hráči Montrealu Canadiens na ľade Calgary Flames 2:3. Pred Petrom Budajom dostal v bránke hostí prednosť Carey Price. Los Angeles zvíťazilo doma nad Ottawou 4:3 po predĺžení. Pod triumf sa podpísali najmä dvojgólový kapitán Kings Dustin Brown a Jeff Carter, ktorý strelil tiež dva góly, vrátane víťazného, a pridal aj jednu asistenciu.

Calgary - Montreal 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 10. Monahan (Stempniak), 19. S. Bärtschi (Monahan), 37. Glencross (Wideman, Hudler) - 38. Subban (Pacioretty, A. Markov), 51. Eller (Galchenyuk, Subban)

St. Louis - Chicago 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 16. Tarasenko (Berglund), 29. Backes (Pietrangelo, Oshie), 60. Steen (Pietrangelo, Bouwmeester) - 18. P. Kane (Sharp, Toews), 30. Toews (P. Kane, Sharp)

Los Angeles - Ottawa 4:3 po predĺžení (3:0, 0:1, 0:2 - 1:0)

Góly: 7. D. Brown, 13. J. Carter (M. Richards), 18. D. Brown (J. Carter, Kopitar), 61. J. Carter (M. Richards, Kopitar) - 27. Pageau (Condra, Corvo), 46. B. Ryan (Karlsson, C. Phillips), 56. M. Michálek (Corvo, B. Ryan)

Viac o téme: Nhl Chicago Halák St.louis
  • Zdroj: TASR, SITA