Aj Česi sa nám smejú: Mucha svojím fatálnym kiksom napodobnil Kozáčika

Ján Ďurica utešuje Jána Muchu po kurióznom vlastnom góleJán Ďurica utešuje Jána Muchu po kurióznom vlastnom góle Zdroj: TASR

ATÉNY - Slovenskí futbaloví reprezentanti v kvalifikačnej skupine G nastúpili v Grécku už bez šance postupu na nadchádzajúce majstrovstvá sveta. Neuspeli však ani v boji o česť, keď favorizovaným domácim podľahli 0:1.

Trpkú príchuť mala táto prehra najmä pre slovenského gólmana Jána Muchu, ktorý fatálnym kiksom prakticky daroval domácim triumf. Naši západní susedia si okamžite pripomenuli aj nedávny skrat ďalšieho slovenského reprezentačného brankára Kozáčika, ktorému sa niečo podobné pritrafilo v dueli Ligy majstrov proti moskovskému CSKA.

Kuriózny moment sa odohral tesne pred polčasovou prestávkou, keď zadák FC Liverpool Martin Škrtel z veľkého vápna pod tlakom súpera zvolil prihrávku na gólmana. Neposedná lopta odmietla Muchov pokus o spracovanie, mierne poskočila a Gréci mohli oslavovať darovaný gól.

"V šatni som sa chalanom ospravedlnil. Bohužiaľ, aj takýto je brankársky život, urobí sa chyba a potom je to ťažké," sypal si po stretnutí popol na hlavu slovenský gólman.

Kuriozitou je, že podobná situácia sa udiala jeho náhradníkovi z Pirea Matúšovi Kozáčikovi pred vyše týždňom v súboji Ligy majstrov v Moskve. Slovenský reprezentant nezvládol malú domov od Radima Řezníka. Lopta sa mu zakotúľala pod nohami až do bránky. Aj vďaka tomuto šokujúcemu gólu Plzeň z Ruska odchádzala s porážkou 2:3.

"Podobný gól som nedostal asi nikdy. Aspoň si nepamätám. Bola to moja chyba. Myslel som na rozohrávku, pozeral sa ďalej. Na tráve lopta zmenila trocha smer a to stačilo, aby prešla popod mňa. Je mi ľúto, že bude pod gólom zapísaný Radim Řezník, keďže som chybu urobil ja," priznal vtedy po stretnutí brankár Plzne Kozáčik.

• Zdroj: športky, TASR