Dukla pokračuje vo víťaznom ťažení: Na výhru v Piešťanoch Trenčínu stačili dva góly

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PIEŠŤANY - V považskom derby mali v 32. sekunde domáci šancu dostať sa do vedenia, ale po strele Melicháreka dorážku Románka chytil Lašák. Obe mužstvá hrali pozorne v obrane, a tak sa útočníci ťažšie presadzovali. V 11. min mali "havrani" výhodu presilovky, ale nevyužili ju. V 17. min Trenčania rýchlo zaútočili a Komínkom sa ujali vedenia - 0:1.

Domáci mali na začiatku druhej tretiny veľkú šancu v 22. min, ale Lelkešovi sa nepodarilo prekonať gólmana hostí. V 30. min bol hákovaný Románek, ale trestné strieľanie nepremenil. V 31. min mala Dukla výhodu presilovky, o minútu neskôr ju Kútny aj využil. Domáci sa vzchopili a o necelé dve minúty sa im podarilo streliť kontaktný gól, keď Mišura bekhendom prekonal Lašáka - 1:2.

Na začiatku tretej časti mali hráči Trenčína 30-sekundovú presilovku, ale gólovo sa nepresadili. Akcie sa striedali pred oboma bránkami, ale gólmani si zastali svoje miesto. V 53. min mali domáci výhodu štvorminútovej presilovky pri vylúčení Lintnera, zahrali ju však veľmi zle a Dukla sa ubránila. Piešťany v snahe vyrovnať odvolali brankára, ale prekonať Lašáka sa im nepodarilo.

ŠHK 37 Piešťany - Dukla Trenčín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 34. Mišura (M. Bartánus, Lušňák) - 17. Komínek (Rastislav Pavlikovský, R. Lintner), 32. Kútny (O. Rusnák, E. Bagin)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Bundil - Kacej, M. Orolin, 1805 divákov

Piešťany: T. Tomek - Bučka, R. Filip, A. Drgoň, Brňák, Škadra, Biro, A. Hruška - S. Saliji, Melichárek, J. Románek - J. Ručkay, Lelkeš, V. Nemec - M. Bartánus, Mišura, Lušňák - Haring, Holovič, Toman - Šišovský

Trenčín: J. Lašák - R. Lintner, M. Nemčík, Čerešňák, Novajovský, Pozník, Hatala, E. Bagin, Marek Kalus - Komínek, Rastislav Pavlikovský, Mikula - Kútny, O. Rusnák, T. Klíma - Michal Hlinka, Nemček, L. Klíma - Vaculin, Broska, D. Hudec

Milan Klement, tréner Piešťan: "Z našej strane boli prvé dve tretiny dobré. Vytknúť môžem jedine zbytočný druhý gól a to, že sme v presilovkách nedotlačili puk do siete. Trenčín dnes hral veľmi rozumne. V záverečnej tretine máme šesť minút presilovky a nie sme schopní sa dostať do pásma. Gratulujem súperovi."

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: "Ukončili sme sériu zápasov na ľade súpera a som rád, že sme to zvládli bodovo aj herne. Za dnešný výkon si mužstvo zaslúži pochvalu za dodržiavanie taktiky a systému, na akom sme sa dohodli. Základným kameňom bol výkon brankára a bojovnosť mladých hráčov. Tento zápas sme ubojovali. Chválim celé mužstvo."