Niklas Kronwall na ľade po zákroku súperaNiklas Kronwall na ľade po zákroku súpera Zdroj: SITA

DENVER - Agresivita v podaní hokejistov narastá. V novej sezóne hráči v NHL čoraz častejšie zlikvidujú súpera tak, že kluboví lekári sa musia báť o zdravie hráčov.

Detroit Red Wings prišiel pri štvrtkovom triumfe 4:2 na ľade tímu Colorado Avalanche o obrancu Niklasa Kronwalla. Tridsaťdvaročný švédsky bek zostal po zákroku Codyho McLeoda ležať na ľade a na nosidlách ho museli transportovať do šatne.

"Vyzeralo to hrôzostrašne," opísal situáciu Kronwallov spoluhráč a krajan Jonathan Ericsson. Podľa informácií oficiálnej webstránky súťaže dokázal severan už v šatni pohybovať všetkými končatinami a nemuseli ho transportovať do nemocnice.

"Má otras mozgu a ranu na uchu, ale vyhol sa najväčším problémom. Lekári ho ošetrili v šatni," informovali zástupcovia Red Wings na oficiálnom klubovom Twitteri. Po prvej tretine nočného duelu generálny manažér Ken Holland doplnil, že Kronwalla previezli do nemocnice.

Paradoxne, práve Kronwall je hráčom, ktorý je známy tým, že rozdáva "hity" často aj za hranicou dovoleného. Po odchodoch Nicklasa Lidströma a Briana Rafalského sa stal najvyťažovanejším obrancom "červených krídel", v prebiehajúcej sezóne nazbieral v ôsmich zápasoch šesť kanadských bodov (1+5).

McLeod dostal v zápase od rozhodcov 5 minút za narazenie na mantinel plus trest DKZ. Na jeho zákrok si teraz posvieti aj ligová disciplinárka na čele s Brendanom Shanahanom.

Švéd sa pokúšal vybojovať puk v rohu hracej plochy, kde ho atakoval McLeod. Kronwallovi spadla helma z hlavy a nechránila ho pri údere o ľad. V tejto sezóne skúsený obranca odohral za Detroit sedem duelov s bilanciou 1 gól a 7 asistencií.

Viac o téme: Na Niklas Kronwall Ľade
  • Zdroj: SITA, TASR, športky