Slovan stratil vyhratý zápas v KHL: Slávny CSKA Moskva otočil po prestrelke

Mário Bližňák pred brankárom Rastislavom Staňom Mário Bližňák pred brankárom Rastislavom Staňom Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Skvelý zápas, no žiaden bod. Slovanisti prehrali so slávnym CSKA Moskva, hoci vyhrávali celé dve tretiny. Tím z hlavného mesta Ruska v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) otočil zápas po chybách domácej obrany v tretej tretine a zvíťazil 3:2. Zápas pripomínal štvrtkový duel s Dinamom Riga, ktorý belasí rovnako vyhrávali, no prehrali 3:4.

V bránke CSKA Moskva od začiatku Rstislav Staňa a belasí mu nedali dýchať. Od začiatku búšili, v prvých dvoch minútach mal robotu štyrikrát. Moskovčania vážnejšiu robotu domácemu Janusovi nespravili a slovanisti sa dočkali presného zásahu už v 4. minúte, keď sa presadil proti Rastislavovi Staňovi Juraj Mikúš.

V 11: minúte v presilovke Moskovčania prekonali Janusa v bránke Slovana, ale rozhodcovia gól dosiahnutý vysokou hokejkou neuznali. Domáci boli aktívnejší, po prvej desaťminútovke viedli nad súperom aj v počte streleckých pokusov 8:3.

Štyri minúty pred koncom prvej tretiny si mladý slovanista Richard Mráz dovolil za bránkou Janusa odvážnu parádičku, keď si Širokova doslova obhodil a využil pri tom bránku belasých, od ktorej sa mu puk odrazil.

Belasí mali lepší vstup aj do druhej tretiny, pred Staňom sú nebezpečnejší ako súper pred Janusom. V 23. min nepríjemne narazil na mantinel Štajnoch, vyzeralo to aj na problémy s chrbticou, ale vstal a po svojich odkorčuľoval na striedačku. Počas vylúčenia Marka Daňa belasých viackrát zachránil Janus.

Do úniku sa dostal počas signalizovaného vylúčenia Slovana Kukumberg, krásne prekonal Staňu, no arbitri gól neuznali práve pre signalizované vylúčenie. Všetko podľa pravidiel, akurát je nepochopiteľné, prečo ani jeden zo štvrice mužov v pásikavom drese niekoľko sekúnd nepískal a neprerušil hru - veď puk mal na hokejke slovanista.

V tretej tretine rozhodcovia dopriali slávnemu CSKA Moskva presilovku o dvoch hráčov a táto výhoda sa v profesionálnom hokeji musí využiť - na 1:1 vyrovnal v 42. min Pervyšin. CSKA sa dočkal aj druhého gólu, keď Slovan nezvládol záver vlastnej presilovky. V 48. minúte obrana belasých neustrážila hráča vybiehajúceho z trestnej lavice a dvojica Moskovčanov sa rútila na Sigaleta a Janusa - 1:2.

Slovanisti sa nevzdali a za vytrvalého povzbudzovania sa dočkali aj vyrovnávajúceho gólu, keď v 52. min Roman Kukumberg, ktorý prestrelil nečakanou delovkou slovenského gólmana v službách CSKA Moskva Rastislava Staňu. V 55. min poslal fínsky legionár Filppula do vedenia opäť hostí, cez zaspatú obranu belasých sa dostal až pred Janusa a toho podstrelil popod mantinely a nohy.

Na zvyšné minúty hostia doslova zamurovali obranu a Slovanu sa len ťažko prenikalo dopredu. Belasí hrali poslednú minútu bez brankára, tréner si zobral oddychový čas, ale s výsledokom nič nespravili na na trip do Ruska odchádzajú s dvoma prehrami z posledných dvoch zápasov.

Po súboji s CSKA Moskva čaká Slovan séria štyroch duelov u súperov, keď cestuje do Čerepovca, Jaroslavľa, Mytíšči a Petrohradu.

Slovan Bratislava - CSKA Moskva 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)
Góly: 4. J. Mikúš (Bartovič), 52. Kukumberg (Mojžíš, Sigalet) - 42. Pervyšin (Širokov), 48. Fefelov (Grigorenko, Nepriajev), 55. Filppula (Zubov, Širokov). Rozhodovali: Bondar, Gusev - Birin, Sazonov, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov.

Slovan Bratislava: Janus – Škoula, Kutlák, Sersen, Mojžíš, Štajnoch, Sigalet - Netík, J. Mikúš, Bartovič - Miklík, Ölvecký, Vondrka - Kukumberg, Bližňák, Hudáček - R. Mráz, Matoušek, Daňo

CSKA Moskva: Staňa - Mišarin, Pervyšin, Gončarov, Naumenkov, Markov, Ogurcov, Kurbatov - Žarkov, Prochorkin, Grigorenko - Širokov, Filppula, Zubov - Morozov, Nepriajev, Saprykin - Ľubimov, Fefelov, Zajnullin - F. Fiodorov

Rostislav Čada (tréner Slovana): "Z našej strany šlo o dobrý zápas s negatívnym výsledkom. Rozhodli dve herné situácie - predovšetkým neuznaný druhý gól, ktorý by nám priniesol viac morálnych síl a za stav 1:1 v dobrej presilovke sme neskórovali a po jej skončení sme inkasovali. Tím si zaslúži pochvalu za bojovnosť a vyrovnanie na 2:2 a mrzí nás, že sme jednou situáciou prehrali dnešný duel. Máme za sebou náročnú sériu domácich duelov na širokom klzisku so štyrmi víťazstvami. V ďalších dvoch sme tiež mohli získať body a nespokojný som len s tým, že sme nebodovali."

John Torchetti (tréner CSKA): "Bol to veľmi dobrý zápas na peknom štadióne a pred výborným publikom. Obaja súperi mali šancu na úspech, ale rozhodli naše presilovky. "

Roman Kukumberg (útočník Slovana): "Chcem sa poďakovať, že po tom, čo bolo, dostávam šance a dúfam, že ich budem dostávať aj naďalej a nesklamem. V závere bol súper v defenzíve. My sme veľmi chceli, búšili sme a odvolali aj brankára. Je to kvalitné mužstvo a dnes nám to nevyšlo."

Milan Bartovič (útočník Slovana): "Dnes nám CSKA ukázalo, ako vyťažiť z minima maximum, pretože nemali veľa šancí. Nakoniec dali tri góly a vyhrali."

Juraj Mikúš, útočník a strelec prvého gólu Slovana: "Po druhej tretine sme vyhrávali 1:0 a mali sme to dobre rozohrané. Hovorili sme si, že zo zápasu nemôžeme odísť bez bodov. Bohužiaľ, nevyšlo to. Začali sme sa báť o výsledok, pretože predchádzajúci zápas sme to trochu prešustrovali. Myslím si, že to je jeden z dôvodov dnešnej prehry."

Rastislav Staňa (brankár CSKA): "Bol to náročný duel, najmä začiatok. Slovan na nás vybehol, aj keď sme na to boli pripravení. Trochu sme strácali puky a sme radi, že padol len jeden gól. Potom sme už boli lepší, najmä v III. tretine."

Peter Ölvecký, útočník Slovana: "Od začiatku sme išli za víťazstvom. Prvá tretina bola z našej strany výborná, kým súper v nej nemal skoro žiadnu šancu. Škoda situácie pri oslabení 4 na 5, keď sme spravili chybu a šli do troch, čo súper hneď využil. Dokázali sme vyrovnať a do konca sme bojovali o bod, žiaľ, nevyšlo to. V posledných dvoch zápasoch nám chýbalo trochu šťastíčka, ináč však môžeme byť s domácou sériou spokojní.

Marko Daňo, útočník Slovana: "Vylúčenia ma mrzia, teraz už s tým nič neurobím. Pri tom druhom som protihráča chcel natlačiť do bránkoviska, rozhodca odpískal hákovanie. Na začiatku série sme išli od víťazstva k víťazstvu, v posledných zápasoch nám to nevyšlo. Je však stále veľa bodov v hre a verím, že na nadchádzajúcom tripe nejaké uhráme."