Slovákom sa v českej extralige darilo: Bartek, Valach, Skokan a Tybor skórovali

Momentka zo súboja Liberca s LitvínovomMomentka zo súboja Liberca s Litvínovom Zdroj: hcbilitygri.cz

PRAHA - Slovenskí hokejisti v službách Slavie Praha, obranca Juraj Valach a útočník Dávid Skokan, prispeli spolu troma gólmi k víťazstvu svojho tímu v 16. kole českej extraligy na ľade Pardubíc 5:4. Dvadsaťštyriročný Valach sa zapísal do streleckej listiny dvakrát, Popradčan Skokan rozvlnil sieť za brankárom Rúžičkom v 25. minúte počas presilovky.

Do kanadského bodovania sa zapísal aj útočník Pardubíc Radoslav Tybor jedným gólom, asistenciu na gól Petra Sýkoru zo 44. minúty si pripísal obranca Marek Ďaloga. Pardubiciam to však na prerušenie štvorzápasovej série bez víťazstva nestačilo.

Slovenský hokejový útočník Martin Bartek prispel gólom k víťazstvu svojho tímu Bíli Tigři Liberec v 16. kole českej extraligy na domácom ľade nad HC VERVA Litvínov 2:1 po predĺžení.

Tridsaťtriročný útočník si pripísal svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne v 40. minúte duelu, keď otváral jeho skóre. Liberec si napokon pripísal po góle Filippiho v poslednej minúte predĺženia dva body do tabuľky.

HC Vítkovice Steel - Rytíři Kladno 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 26. Káňa, 49. Kucsera - 47. Kaberle

Bíli Tigři Liberec - HC VERVA Litvínov 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 40. BARTEK, 65. Filippi  - 56. Lukeš

PSG Zlín - Oceláři Třinec 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 33. Balaštík, 56. Kubiš - 5. Roth, 28. Rúžička, roz. nájazd Peterek

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Slavia Praha 4:5 (1:0, 1:2, 2:3)
Góly: 16. Radil, 21. Zohorna, 44. Sýkora (ĎALOGA), 60. TYBOR - 24. VALACH, 25. SKOKAN, 43. Rúžička, 52. VALACH, 60. Bednář

Piráti Chomutov - Kometa Brno 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 8. Kempný, 26. T. Svoboda, 54. V. Svoboda

Mountfield Hradec Králové - Energie Karlovy Vary 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 27. Kudrna - 24. Doležal, 47. Hruška

Škoda Plzeň - Sparta Praha 1:2 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 33. Pletka - 46. Kumstát, roz. nájazd Ton