Juventus nedal šancu Catanii s Gyömbérom, Hamšíkov Neapol bral tri body

Gólové oslavy hráčov Juventusu po zásahu TévezaGólové oslavy hráčov Juventusu po zásahu Téveza Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti Juventusu Turín deklasovali v 10. kole talianskej ligy doma Cataniu 4:0, v drese hostí odohral celý duel slovenský obranca Norbert Gyömbér.

Neapol si odniesol tri body z Fiorentiny po triumfe 2:1, Marek Hamšík prišiel v drese víťazov na ihrisko v 62. minúte. Neapol i obhajca titulu Juventus majú na konte rovnaký počet 25 bodov a strácajú dva na zatiaľ stopercentného lídra AS Rím, ktorý má ale zápas k dobru.

Z plného bodového zisku sa mohol tešiť aj slovenský stredopoliar Juraj Kucka, ktorého FC Janov tesne zdolal Parmu 1:0. Kucka hral od 78. minúty.

Cagliari – Bologna 0:3 (0:1)
Góly: 26. Garics, 58. Kone, 61. Pazienza, ČK: 52. Murru (Cagliari)

Fiorentina – Neapol 1:2 (1:2)
Góly: 28. Rossi (z 11m)  – 12. Callejon, 36. Mertens, ČK: 90+1. Cuadrado – 80. Maggio
/Hamšík za hostí od 62. min/

FC Janov - Parma 1:0 (0:0)
Gól: 57. Gilardino
/Kucka za domácich od 78. min/

Hellas Verona – Sampdoria Janov 2:0 (0:0)
Góly: 51. Juanito, 78. Toni

Juventus Turín – Catania 4:0 (2:0)
Góly: 27. Vidal, 34. Pirlo, 66. Tevez, 71. Bonucci, ČK: 84. Guarente (Catania)
/Gyömbér za hostí celý zápas/

Livorno – FC Turín 3:3 (2:2)
Góly: 25. Paulinho, 33. Greco, 63. Emerson – 4. Immobile, 8. Glik, 87. Cerci (z 11m)

AC Miláno – Lazio Rím 1:1 (0:0)
Góly: 54. Kaka - 72. Ciani

Sassuolo – Udinese 1:2 (1:1)
Góly: 24. Zaza – 17. Di Natale (z 11m), 56. Muriel, ČK: 80. Zaza (Sassuolo)