Škaredá bitka vo Philadelphii: Lecavalier bez zubov, Downieho odviezli do nemocnice

Steve Downie a Aaron Volpatti Steve Downie a Aaron Volpatti Zdroj: SITA

PHILADELPHIA - Nie víťazstvo hostí 7:0, ale poriadna bitka bola vrcholom piatkového duelu Philadelphia - Washington v hokejovej NHL. V hale Wells Fargo Center sa nebili len hráči, ale pästiarsku vložku v tretej tretine previedli aj gólmani Ray Emery a Braden Holtby.

Najhoršie dopadol útočník domácich Flyers Steve Downie, ktorý vo svojom prvom štarte za Philadelphiu po výmene z Colorada v závere druhej tretiny napadol Aarona Volpattiho. Okrem menšieho trestu za tento zákrok a vyššieho za bitku ho arbitri vylúčili do konca duelu. Počas bitky však utrpel otras mozgu a museli ho previezť do nemocnice. Bez ujmy nezostal ani hviezdny center Vincent Lecavalier, ktorý po zásahoch od Steva Oleksyho pravdepodobne prišiel o niekoľko zubov. Podľa generálneho manažéra Paula Holmgrena Downie ani Lecavalier nezasiahnu do sobotňajšieho stretnutia proti New Jersey.

Povesť búrliváka v sebe nezaprel domáci gólman Ray Emery. Do hry síce zasiahol prvýkrát až v 23. min, keď nahradil Steva Masona, no už v prvej polovici tretej tretiny v prerušenej hre prekorčuľoval celú hraciu plochu a pustil sa do brankára súpera Bradena Holtbyho. Za toto "vystúpenie" si vyslúžil trest do konca zápasu a do bránky sa opäť vrátil Mason.

Emeryho "komicky" vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu, hoci inkasoval až štyri góly z pätnástich striel.