Česi stratili s Fínmi vedenie 2:0 a prehrali: Rusi na Karjala Cupe presvedčivo porazili Švédov

Viktor Tichonov a Enver Lisin oslavujú gólViktor Tichonov a Enver Lisin oslavujú gól Zdroj: SITA

HELSINKI - Hokejisti Česka nevyužili v sobotňajšom dueli na turnaji Karjala Cup v Helsinkách náskok 2:0 a podľahli domácim hráčom Fínska 2:3. Česi viedli po góloch Jakuba Petružálka zo 14. min a Jana Kovářa z úvodu druhej dvadsaťminútovky, Fíni sa postarali o obrat v záverečnej časti hry. Rozhodujúci presný zásah strelil päť minút pred koncom Jori Lehterä. Reprezentanti z krajiny tisícich jazier vyhrali na podujatí aj svoj druhý zápas a stopercentnú bilanciu majú aj v celom seriáli Euro Hockey Tour.

V úvodnom sobotňajšom stretnutí Rusko zdolali Švédsko presvedčivo 5:2. O dva góly ruského výberu sa v Hartwall Areene postaral Jenver Lisin, ďalšie pridali Arťom Panarin, Jegor Averin a Iľja Nikulin. Za Švédov znižoval v druhej tretine na 1:3 Oscar Möller a sekundu pred koncom zápasu upravil na 2:5 David Ullström.

Švédsko - Rusko 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Góly: 36. Möller, 60. Ullström - 2. Panarin, 11. a 55. Lisin, 22. Averin, 37. Nikulin

Fínsko - Česko 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Góly: 37. Kontiola, 45. Pyörälä, 55. Lehterä - 14. Petružálek, 23. J. Kovář