Dve dobré tretiny slovenským mladíkom nestačili: Sedemnástka podľahla favorizovaným Rusom

Slovenská sedemnástka podľahla favorizovaným RusomSlovenská sedemnástka podľahla favorizovaným Rusom Zdroj: hockeyslovakia.sk

PRIEVIDZA - Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov prehrala na Turnaji štyroch krajín v Prievidzi s rovesníkmi z Ruska 3:7. O výsledku rozhodla druhá tretina, v ktorej sa Rusi presadili štyrikrát. Zverencov Martina Hrnčára čakajú v sobotu mladí Američania, s ktorými v príprave prehrali vysoko 2:8.

Slovensko "17" - Rusko "17" 3:7 (1:1, 0:4, 2:2)
Góly: 20. Andrisík (Priatka, Žiak), 50. M. Sloboda (Sádecký, R. Bondra), 60. Zvara (Žiak, Andrisík) - 27. a 40. Alexejev, 4. Kvartaľnov, 26. Banikov, 34. Kaprizov, 42. Sidorov, 60. Kaštanov
Vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše Nesterov na 5+DKZ, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura, Lauff - Korba, Rovenský, 532 divákov.

"Nebyť výpadku v druhej tretine mohol byť výsledok úplne iný. Najmä v prvej časti hry sme favorita určite prekvapili, nielen korčuliarsky, ale predovšetkým aktivitou i početnosťou streľby. Podarilo sa nám totiž nadviazať na poslednú tretinu prípravného duelu s Američanmi, v ktorej sme remizoval 1:1. Žiaľ v strednej časti sme ponúkli ruským hokejistom, aby mohli dominovať. Namiesto toho, aby naši zverenci naďalej držali s nimi korčuliarsky krok, používali na zastavenie súpera hokejky a to sa na medzinárodnom ľade trestá. Päť vylúčení v tejto fáze nás stálo veľa síl, následne dva góly v oslabení, ďalšie dva po individuálnych hrúbkach, to sú hneď štyri puky v našej bránke. Všetko je o to mrzutejšie, že spomínané individuálne chyby prišli krátko po tom, čo sme mali puk na našich hokejkách," hodnotil pre web SZĽH tréner SR "17" Martin Hrnčár.

USA "17" - Švajčiarsko "17" 8:2 (3:1, 4:1, 1:0)