Talentovaný Miloš Mečíř neustále prekvapuje: Vieme, čo by robil, keby nehral tenis

Miloš Mečíř Miloš Mečíř Zdroj: czech-open.cz

BRATISLAVA - Bratislava tento týždeň žila tenisom. V Národnom tenisovom centre sa konala ATP Challenger Tour Slovak Open, kde sa predstavili kvalitní zahraniční tenisti aj slovenská špička. V poslednom období sa čoraz častejšie zameriava pozornosť aj na talentovaného Miloslava Mečířa mladšieho, ktorý je vo vrcholnej forme. Momentálne mu patrí 206. pozícia vo svetovom rebríčku, čo je jeho doteraz najlepšie umiestnenie. Na Slovak Open bol Miloš držiteľom voľnej karty a hneď vo svojom úvodnom zápase upútal skvelou hrou.

Aj keď podľa jeho slov ho v prvom sete skúsenejší súper Boris Pašanský zaskočil a prehral, vďačným divákom dokázal, že vie zabojovať.

Druhý aj tretí set sa niesli v podobnom duchu, obaja hráči si udržiavali svoje podanie, domáca atmosféra však Miloša vybudila k výbornému výkonu: „Práveže domáca pôda je super, vždy je to lepšie ako hrať niekde v cudzine.“

Miloš sa priznal, že sa mu hralo veľmi ťažko, keďže minulý týždeň bol trochu chorý, preto bol unavený. „Aj súper ma v prvom sete veľmi čistil, nedostal som sa do hry, ale našťastie diváci ma zdvihli, potom som mu nejako odolal,“ skromne dodáva dvadsaťpäťročný Bratislavčan.

Vo štvrtok Miloš nastúpil proti štvrtému nasadenému Lukášovi Lackovi. Tento zápas médiá ocenili ako najlepší duel Slovak Open. Lacko v piatej hre prvý vzal súperovi podanie, ale vzápätí sa Milošovi vydaril rebrejk a vyrovnal na 3:3. Od tej chvíle už nestratil v prvom sete ani gem a vyhral ho 6:3.

Druhý set bol dlho vyrovnaný. Za stavu 5:6 pri svojom podaní Miloš majstrovsky odvrátil dva setbaly, ale potom ľahkými chybami doslova ponúkol Lackovi vyrovnanie, čo sa ukázalo ako kľúčové. V koncovke tretieho setu sa prejavili Lackove skúsenosti.

Nápadito a nebojácne hrajúci Miloš totiž za stavu 4:5 pri svojom podaní pustil chybami súpera k trom mečbalom a Lacko v poradí druhý využil. Kúsok šťastia a viac skúseností. "V stretnutí som odišiel fyzicky, v druhom sete som už bol zrelý na striedanie. Tretí set som držal iba podaním," priznal Miloš.

Tí, čo dlhodobo sledujú Milošov profesionálny život vedia, že v minulosti takmer s tenisom skončil. Zranenia a školské povinnosti spôsobili, že chcel ukončiť perspektívne sa rozvíjajúcu kariéru. Miloš zároveň často pociťoval tlak verejnosti, keďže jeho otcom je Miloslav Mečíř starší, súčasný kapitán daviscupovej reprezentácie.

Málokto už ale vie, že Miloš sa okrem tenisu dlhodobo venuje hudbe. Popri náročných tréningoch si vždy nájde čas na hru na gitare alebo flaute. Postupne zlepšuje svoje schopnosti aj v tejto oblasti, zodpovedne navštevuje hodiny hudobnej výchovy.

Miloš je zároveň oporou pre priateľov, ako mladý človek, samozrejme, potrebuje aj uvoľnenie. Najlepším spôsobom relaxácie je pre neho posedenie v pivnici jednej z bratislavských vinární, kde spolu so svojou kapelou zahrá pre pár priateľov svoje obľúbené rockové aj iné piesne. V inom živote by sa určite uživil ako hudobník, tenisoví priaznivci však ďakujú, že nateraz kráča v šľapajach svojich športovo založených rodičov.

Dvojhra – 1. kolo: Miloslav Mečíř ml. (SR) - Boris Pašanski (Srb.) 1:6, 7:6 (5), 7:5 za 119 minút

Dvojhra – 2. kolo: Lukáš Lacko (SR-4) - Miloslav Mečíř ml. (SR) 3:6, 7:5, 6:4 za 107 minút

Viac o téme: Tenis Miloš Open Slovák Mečíř Ml.
  • Zdroj: športky, SITA