Slovenky dostali ďalšiu nakladačku: Nemecko ich zmietlo siedmimi gólmi

Slovenské hokejistky aj v druhom vystúpení v Jokohame vyšli strelecky naprázdnoSlovenské hokejistky aj v druhom vystúpení v Jokohame vyšli strelecky naprázdno Zdroj: hockeyslovakia.sk

JOKOHAMA - Slovenské hokejové reprezentantky prehrali v piatok na Turnaji piatich krajín v Jokohame aj vo svojom druhom vystúpení s tímom Nemecka 0:7. Zverenkyne trénera Milana Skokana tak neskórovali v krajine vychádzajúceho slnka ani v druhom zápase, na úvod prehrali s Japonskom 0:6. Vystúpenie na turnaji v Jokohame zakončia slovenské hráčky v nedeľu v zápase proti hokejistkám Česka.

Nemecko - Slovensko 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)
Góly: 5. a 44. Anwanderová, 23. a 54. Delarbreová, 40. a 47. Janzenová, 47. Spielbergerová. Vylúčené: 9:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 506 divákov.

Milan Skokan, tréner SR ženy (zdroj:hockeyslovakia.sk): "Prvá tretina bola z našej strany dobrá, dievčatá mali dosť síl. Postupne však fyzické sily ubúdali a súperky sa začali presadzovať. Musím to otvorene povedať, že hráčky z našej ligy nie sú fyzicky pripravené na takéto náročné medzinárodné zápasy. To sa naplno prejavilo v záverečnej tretine, kde po hrubých chybách, vyplývajúcich z chýbajúcich síl Nemky poľahky skórovali. V zápase sme si vypracovali aj niekoľko príležitostí, ale našim strelám chýbala väčšia razancia. Po zápase sme v šatni dievčatám trochu prehovorili do duše, ale opakujem, domáca ženská liga naše dievčatá na medzinárodnú konfrontáciu nepripraví."