Duel medzi Talianskom a Nemeckom skončil remízou, Česi zostrelili dvomi gólmi Kanadu

Ondřej Čelůstka a Tosaint RickettsOndřej Čelůstka a Tosaint Ricketts Zdroj: SITA

OLOMOUC - Futbalisti Kórejskej republiky zvíťazili v piatkovom prípravnom zápase dvoch účastníkov MS 2014 nad Švajčiarskom 2:1. Česi si do Olomouca pozvali Kanadu, ktorú zdolali 2:0 gólmi Čelůstku a Hořavu. Hostia nepremenili jedenástku, v 39. minúte zlyhal z bieleho bodu De Rosario.

V ďalšom piatkovom prípravnom dueli Bielorusko doma iba remizovalo s Albánskom bez gólov 0:0.

V exotickom Dubaji si zmerali sily Rusi so Srbskom, v zápase sa zrodila remíza 1:1. Na gól Samedova po pol hodine hry odpovedal už o pár desiatok sekúnd srbský reprezentant Djordjevič.

Dánski futbalisti zdolali v dueli severoeurópskych štátov Nórsko 2:1, keď v 90. minúte strelil víťazný gól Boilesen.

Víťazstvo dosiahli aj tureckí reprezentanti, ktorí zdolali Severné Írsko vďaka gólu Erdinga z druhej minúty nadstaveného času prvého polčasu.

Jubilejný 100. zápas Joachima Löwa na lavičke nemeckej reprezentácie sa skončil remízou 1:1 v Taliansku. Nemci viedli od 8. minúty po góle stopéra Borussie Dortmund Matsa Hummelsa, domáci vyrovnali v 28. minúte zásluhou Ignazia Abateho.

Útočník španielskeho veľkoklubu FC Barcelona Alexis Sanchez sa postaral o prekvapivé víťazstvo Čile v Londýne nad domácim Anglickom 2:0. Dvadsaťštyriročný futbalista otvoril skóre duelu v 7. minúte a víťazstvo juhoamerickej krajiny uzavrel vo štvrtej minúte nadstaveného času druhého polčasu.

Futbalisti Ekvádoru remizovali na štadióne v New Jersey s Argentínou 0:0. Argentínčania hrali bez zraneného kapitána Lionela Messiho, ktorý bude pre problémy so zadným stehenným svalom pauzovať približne mesiac a pol.

Ekvádor - Argentína 0:0

Taliansko - Nemecko 1:1 (1:1)
Góly: 28. Abate - 8. Hummels, 30 000 divákov

Írsko - Lotyšsko 3:0 (1:0)
Góly: 22. Robbie Keane, 68. McGeady, 79. Long

Anglicko - Čile 0:2 (0:1)
Góly: 7. a 90.+ A. Sánchez

Škótsko - USA 0:0

Kórejská republika - Švajčiarsko 2:1 (0:1)