Bojovný výkon Martinčanov slávil úspech: Košice po ďalšej prehre už nie sú na tróne

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

MARTIN - Bojovne naladení martinskí hokejisti v prvej tretine zaskočili favorizovaných Košičanov a príjemne prekvapili svojich fanúšikov. Nezľakli sa súpera a boli lepším tímom. Už v 1. min musel zasahovať po strele Fujeríka brankár Hylák, ktorý v prvej časti hry viackrát podržal hostí.

Na druhej strane v 11. min vyskúšali pozornosť brankára Čecha Macejko a Deyl. V tej istej minúte Galamboš ešte neprekonal Hyláka, ale v 14. min využil Markovič chybu obrany súpera, ideálne našiel Važana a ten prvýkrát prekonal košického gólmana. V 18. min netrafil Bartoš zblízka domácu bránku, Hylák si zase poradil so strelami Važana a Berana.

V 24. min Jokeľ zblízka vyrovnal a zdalo sa, že bude len otázkou času kedy budú mať Košice navrch. Ale hra sa im ani po strelenom góle nedarila. Navyše v 29. min bol vylúčený na 5 min a do konca zápasu Košičan Konečný za faul kolenom. Faulovaného Matejku museli odviezť z ľadu do nemocnice. Domáci presilovku využili, keď sa v 34. min presadil Fujerík. V 28. min nevyužil svoju šancu na vyrovnanie Marcinko a o desať minút neskôr Spilar neprekonal pozorného brankára Čecha.

Domáci aj v tretej tretine držali nečakane krok s favorizovaným súperom. V 47. min Martinčania dokonca už viedli dvojgólovým rozdielom, keď Galamboš našiel na útočnej modrej Markoviča a ten svoj blafák premenil. Domáci v eufórii zo streleného gólu zabudli brániť a o 31 sekúnd Spilar znížil na 3:2. Potom sa hral výborný hokej s útočnými akciami na oboch stranách a bolo sa na čo pozerať. Domáci zvládli aj záver a zaslúžene sa tešili z nečakaného víťazstva nad lídrom súťaže.

MHC Mountfield Martin - HC Košice 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 16. Važan (Markovič), 34. Fujerík (J. Perniš), 47. Markovič (Galamboš, I. Ďatelinka) - 24. Jokeľ (Cebák, Boltun), 47. Spilár (Bartoš)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: J. Cíger 10 min osobný trest za zhodenie rukavíc - Konečný 5+DKZ, Štrbák 10 min osobný trest za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Orolín, Tvrdoň, 2200 divákov

Martin: J. Čech - Matejka, Brcko, A. Novotný, J. Perniš, Pacalaj, I. Ďatelinka - Markovič, Galamboš, Važan - Themár, Beran, J. Cíger - Rožník, Fujerík, L. Klíma - Šugár, Dírer, Pokrivčák

Košice: Hylák - Chovan, Štrbák, Deyl, Macejko, Cebák, Šeda, Kolba - R. Jenčík, D. Pašek, Spilar - L. Nagy, Bartoš, Bicek - Hinďoš, Boltun, Jokeľ - Konečný, T. Marcinko, Hrnka

Daniel Babka, tréner MHC: "Z tohto víťazstva sme veľmi šťastní. Chlapci podali najlepší výkon v tejto sezóne. Začali sme aktívne, s čím sme aj trochu zaskočili súpera. V každej tretine sme strelili gól a chlapci enormnou bojovnosťou a plnením si svojich povinností išli za víťazstvom. Nebolo to však jednoduché, v druhej tretine sme prišli o zranených dvoch hráčov Themára a Matejku."

Anton Tomko, tréner Košíc: "Diváci videli rýchly hokej v plnom nasadení. V prvej tretine sme doplatili na chybu pri rozohrávke. Do druhej tretiny sme nastúpili s odhodlaním otočiť výsledok. Vytvorili sme si tlak a vyrovnali. Keď sme naberali na obrátkach tak pri vylúčení Konečného sme dostali druhý gól. Aj v tretej tretine sme spravili chybu na útočnej modrej a domáci nás tretíkrát potrestali. Potom sme síce strelili kontaktný gól, ale už sme sa viac nepresadili. Takto dobre som dávno nevidel Martin hrať. Vyrovnali sa nám v korčuľovaní, bojovnosti, nasadení a rozhodlo aj ich väčšie hokejové srdce."

• Zdroj: TASR, SITA