Košičania bodovali v Žiline, upevnili si postavenie na čele tabuľky

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

ŽILINA - Už v prvej minúte zápasu Jenčík korčuľoval sám na Laca, ale nedal. Košice mali viac z hry. V 4. min bol vylúčený Kalla, za ním išiel Bicek, ale ani jedno z mužstiev nevyužilo výhodu.

Bližšie k úvodnému gólu mali hostia, keď Marcinko ušiel domácej obrane, ale Laco kryl jeho strelecký pokus. V 10. min sa pred Hylákom ocitol Varga, ten však mieril len do jeho betónov. V 16. min bol vylúčený Kolba, ale dvojminútovú prevahu Žilina ani tentokrát nevyužila. V závere tretiny mali vyložené šance domáci Leško aj hosťujúci Češík, ale stav zápasu sa nemenil.

Prvý gól padol v 29. min, keď Jenčík spoza bránky prihral Pašekovi a "oceliari" sa ujali do vedenia. V 36. min vyrovnal Tomas, ktorý sa ocitol sám pred Hylákom.

Vstup do záverečnej tretiny mali lepší hostia, strely Biceka v 42. min a Spilara v 44. min sa však neujali. V 48. min založili domáci rýchly protiútok, Klouda prihral Macejkovi, ale Hylák bol pozorný. O minútu neskôr bol vylúčený Nagy, ale Žilina ani túto početnú prevahu nevyužila. V 53. min sa tak troška náhodne dostal k puku Hrnka, mieril však presne a po druhýkrát prekonal Laca. V závere zápasu mali dobré príležitosti na zvýšenie náskoku Košíc Marcinko, Jenčík a Hrnka, ale prekonať po tretíkrát domáceho gólmana bolo súdené až Bartošovi. Žilinčania 69 s pred koncom odvolali gólmana, k puku sa dostal skúsený krídelník a od modrej do prázdnej bránky spečatil výsledok.

MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 36. R. Tomas (Klouda, Ostrčil) - 29. D. Pašek (R. Jenčík, Cebák), 53. Hrnka (T. Marcinko, P. Bartoš), 59. P. Bartoš (L. Nagy)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bogdaň, M. Smrek, 986 divákov

Žilina: Laco - Šterbák, Ostrčil, Leško, Dlouhý, Bajaník, Rúfus, Niník - Macejka, Klouda, R. Tomas - D. Buc, Kalla, T. Varga - Drevenák, Linet, Čavrk - Adrián Lipovský, Valášek, Schroner

Košice: Hylák - Štrbák, Kolba, Macejko, Klouček, Šeda, Cebák, R. Konečný, Deyl - R. Jenčík, D. Pašek, Spilar - L. Nagy, Češík, Bicek - P. Bartoš, T. Marcinko, Hrnka - Hinďoš, Boltun, Jokeľ

Martin Groma (asistent trénera Žiliny): "Podali sme bojovný výkon. Po prvej tretine sme sa zlepšili, mali sme strelecké pokusy. V zápase rozhodli maličkosti, chyby, my sme ich urobili viac. Škoda záveru, pomýšľali sme aspoň na bod. Musíme sa z tohto zápasu poučiť a ísť ďalej."

Anton Tomko (tréner Košíc): "Do Žiliny sme išli s jediným cieľom - získať tri body, čo sa nám podarilo. Za stavu 1:0 sme mali ďalšie príležitosti na zvýšenie nášho náskoku. Domáci však vyrovnali. Potom aj za stavu 2:1 sme mali ďalšie šance. Myslím si, že víťazstvo sme si zaslúžili, boli sme aktívnejší, pohyblivejší, škoda nevyužitých streleckých príležitostí."