Víťazné ťaženie Piešťan skončilo: Skalica duel otočila v poslednej tretine

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PIEŠŤANY - V prvých minútach stretnutia mal dve šance domáci Lušňák, ale Romančíka v bránke hostí neprekonal. V ďalších minútach sa hra kúskovala častým vylučovaním. V 10. min hosťujúci Šátek na dvakrát neprekonal zblízka Tomeka. V 12. min mal šancu v oslabení znova Lušňák, ale bez gólového efektu.

V 24. min mal veľkú šancu otvoriť skóre Stieler, ale prestrelil z výbornej šance domácu bránku. O minútu neskôr zaútočil nebezpečne domáci Melichárek, ale jeho tvrdú strelu Romančík vytesnil mimo bránku. V 28. min sa už domáci dočkali vedúceho gólu, keď si Bartánus spracoval vysoký puk, natlačil sa pred bránku Skalice a po ľade vedľa brankára otvoril skóre - 1:0. O minútu nato vytvorili hostia pri presilovke závar pred bránkou domácich, ale nepodarilo sa im vyrovnať. Domáci "havrani" mohli v 31. min zvýšiť vedenie, ale Bartánus nepremenil trestné strieľanie. V 35. min osamotený Šátek medzi kruhmi tvrdo vystrelil, ale len do domáceho Tomeka.

V 42. min vystreli Valábik z ľavého kruhu na vhadzovanie, ale Romančík jeho strelu vyrazil. Dobre zakročil aj v 43. min po príklepe Salijiho. V 46. min svojich podržal Tomek, keď zlikvidoval pri ľavej žŕdke šancu Laža. V 51. min urobila domáca obrana chybu, nechala na ľavej strane voľného Kuľhu, a ten pomedzi betóny Tomeka vyrovnal. Domáci znervózneli a v 53. min v oslabení zle vyhodili puk, ku ktorému sa dostal Lažo a bekhendom poslal hostí do vedenia 1:2. Domáci sa snažili o vyrovnanie, keď pred koncom odvolali brankára Tomeka, ale márne.

ŠHK 37 Piešťany - HK 36 Skalica 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 28. M. Bartánus (R. Filip, Drgoň) - 51. M. Kuľha (Vyrůbalík, Obdržálek), 53. Lažo (R. Kropáč, M. Preisinger)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Valábik 10 min za zhodenie rukavíc, J. Ručkay (obaja Piešťany) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Lauff - Bogdaň, Junek, 1730 divákov

Piešťany: T. Tomek - Bučka, Cuník, Brňák, B. Valábik, Drgoň, R. Filip, Biro, A. Hruška - S. Saliji, Melichárek, V. Nemec - Lušňák, Holovič, Stupka - J. Ručkay, Peško, M. Bartánus - Haring, Mišura, Románek

Skalica: P. Romančík - L. Kozák, Vyrůbalík, Trška, Mikéska, Staňo, Srnec, Šohajda - M. Kuľha, R. Školiak, Obdržálek - R. Kropáč, M. Preisinger, Lažo - Šátek, B. Mráz, Kutálek - B. Jankovič, Stieler, M. Romančík

Milan Klement, tréner Piešťan: "Stretnutie sa mi hodnotí veľmi ťažko. Do poslednej tretiny sme išli za stavu 1:0 a chceli sme hrať pokojný hokej. Pri prvom góle prišla zbytočná chyba v rozohrávke. Nevyužili sme dve trestné strieľania a niekoľko presiloviek. Výsledok je aký je."

Andrej Výboh, tréner Skalice: "Chceli sme držať stredné pásmo a byť pozorný v obrane. To sa nám až do gólu darilo. Do tretej tretiny sme vstúpili s menšími zmenami a podarilo sa nám otočiť zápas. Musím vyzdvihnúť všetkých hráčov vrátane brankára."