VIDEO Skvelé predstavenie na Slovane: Belasí po zmene brankárov zničili Říhov Omsk

Milan Bartovič a Ivan Baranka pred brankárom GaronomMilan Bartovič a Ivan Baranka pred brankárom Garonom Zdroj: SITA

BRATISLAVA – Hokejisti Slovana sa dočkali víťazstva na koniec domácej série a Avantgard Omsk s trénerom Milošom Říhom a Ivanom Barankom v zostave zdolali 3:1.

Po nudnej prvej tretine skvelý hokej v druhej a tretej časti. Prvý gól inkasoval sice gólman belasých Miroslav Kopřiva, no následne sa zranil a Jaroslava Janusa už nik neprekonal. Práve naopak, jeho spoluhráča dosiahli vďaka trom krásnym gólom dokonalý obrat.

Omsk koučuje na Slovane dobre známy český tréner Miloš Říha, sklamaním pre bratislavských fanúšikov bolo, že nechal na striedačke legendársneho bieloruského reprezentanta Andreja Mezina.

Slovan sa prvý raz s kombináciou dostal pred gólmana hostí až v polovici prvej tretiny, keď už bol pomer striel 4:12. Slovan sa následne prebral, dopredu sa dostával predovšetkým z protiútokov.

Belasí akoby si cez prestávku uvedomili, že proti Omsku majú šancu a v druhej tretine nastúpil nový Slovan, ktorý sa nebál zaútočiť, nehral tak ustráchane ako v prvej dvadsaťminútovke. V 23. min sa dostal do veľkej šance z úniku slovanista Ölvecký, no gólman Garon ho vychytal.

V 27. min udreli hostia, v rozhodenej obrane belasých predviedli peknú kombináciu a Semin doslova nedal šancu Kopřivovi strelou do jeho ľavého rohu bránky.

Od 33. min nastúpil do bránky Slovana Jaroslav Janus, ktorý vymenil zraneného Miroslava Kopřivu, ktorý má zrejme problémy s dolnou časťou tela. Situáciu, ktorá predchádzala zraneniu domáceho brankára, musel rozriešiť videorozhodca, no gól Omska neuznal.

Slovan sa dočkal v 35. min, keď vytúžený gól dal silnou a presne umiestnenou strelou kapitán belasých Milan Bartovič. O tri minúty zvrátil vedenie na stranu domácich Ölvecký, ktorý tvrdou strelou spomedzi kruhov prestrelil gólmana Garona.

Necelých desať minút pred koncom zápasu rozjasal belasé tribúny Michel Miklík, tretí gól Slovana do siete Omska strelil do prázdnej bránky po tom, ako Libor Hudáček doslova vylákal gólmana hostí.

V 56. min prekonal ruský tím Janusa, ale gól platiť nemohol, keďže mu predchádzalo držanie hokejky v podaní hokejistu Omska.

Slovan - Omsk 3:1 - konečný výsledok (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 35. Bartovič (Škoula), 39. Ölvecký (Mojžíš), 51. Miklík (Hudáček) - 27. D. Siomin (S. Kosticyn)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: S. Kosticyn (Omsk) 10+DKZ za protesty, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Anisimov, Olenin - Micheľ, Šichanov (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Kopřiva (33. Janus) - Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš - Miklík, Bližňák, Vondrka - Netík, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Ölvecký, L. Hudáček - M. Daňo, A. Šťastný, T. Mikúš

Avangard: Garon - Kuľaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Gončarov, Ľamin, Vorobiov - S. Kosticyn, D. Siomin, S. Širokov - Perežogin, A. Popov, Kazakov - A. Ivanov, Kurianov, Baďukov - Pianov, Žerebcov, Berdnikov

Hlasy:
Rostislav Čada (tréner Slovana):
"V prvej tretine sme nemali dostatočný pohyb a dôraz v osobných súbojoch. Postupne sme sa však zlepšovali, utvárali sme si strelecké pozície a 100-percentne sme využívali chyby súpera. V záverečnej tretine sme si aktívnou obranou dokázali ustrážiť víťazstvo. Osem bodov z dvanástich možných v štyroch domácich zápasoch je určite veľkým pozitívom. Brankár Kopřiva dnes dostal ´koňara´, ani sám presne nevedel, ako sa mu to stalo. Teraz je v starostlivosti lekárov. Podrobnosti o jeho zdravotnom stave budeme poznať neskôr."

Miloš Říha (tréner Omska): "Nemôžem byť spokojný. Odovzdali sme Slovanu tri body. Viedli sme, mali sme šance a spočiatku sme boli lepší, ale nechali sme domácich, aby sa postavili na nohy. S takýmto nízkym nasadením nemôžeme hrať. Za stavu 1:2 musí mužstvo prejaviť charakter. Žiaľ, vôľa sa nedá natrénovať. Už neviem, či sa mám postaviť na hlavu."

Peter Ölvecký (útočník Slovana): "Po prvej tretine sme si povedali, že musíme zahrať lepšie a myslím si, že sa nám to aj podarilo. Od polovice stretnutia sme podľa mňa boli lepším tímom na ľade a zaslúžili sme si tri body. Lepšie sme si držali puk, vykrývali sme si ho v útočnej tretine, vypracovali sme si si šance a oni si postupne prestávali veriť. Pri mojom góle som vystrelil spoza hráča, brankár toho veľa nevidel."

Viac o téme: Hokej KHL Slovan Omsk Říha Priebežne
  • Zdroj: športky, SITA, kt