Slovan sa po dráme teší z víťazstva na Sibíri: Netík zdolal súpera v nájazdoch

Tomáš Netík a jeho gólové oslavyTomáš Netík a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

CHANTY-MANSIJSK - Hokejový Slovan má prvé dva body zo svojho tripu v Rusku. Na Sibíri nastúpil na ľade Jugra Chanty Mansijsk na prvý zo štyroch zápasov. Po dvoch minuloročných prehrách a víťazstve po nájazdoch pred deviatimi dňami doma (3:2) zvíťazil v piatok vďaka gólu Tomáša Netíka v samostatných nájazdoch 1:0.

Vyrovnaný a opatrný duel, v ktorom platilo, že účel svätí prostriedky. Po prvej tretine bol v štatistikách slabší, pred druhou dvadsaťminútovkou sa to otočilo a skvelým a nebojácnym výkonom v ofenzíve, sústredenou hrou v obrane hral s favoritom bez gólov.

Bod získal za remízu v riadnom čase, gól nepadol ani v predĺžení a v nájazdoch prekonal gólmana Chanty-Mansijsk Kuznecova český legionár Netík, vďaka ktorému si Bratislavčania pripísali ďalší bod. Vďaka dvojbodovému víťazstvu sa dotiahli na 12. miesto v Západnej konferencii pred Čerepovec.

Tréner Rostislav Čada poslal od úvodu zápasu do bránky Jaroslava Janusa, keďže Miroslav Kopřiva má natiahnutý pravý stehenný sval. K dispozícii bude na nedeľný duel v Jekaterinburgu. V zostave chýbal aj útočník Branko Radivojevič, hoci s tímom  na ruský trip odletel.

V drese Jugry sa predstavil v obrane aj Slovák a asistent kapitána Tomáš Starosta, ktorý sa v minulosti tešil z Gagarinovho pohára v drese Ufy.

Očami trénera:

Rostislav Čada, tréner Slovana: Videli sme bojovný zápas s veľmi dobrou hrou obrán na oboch stranách. V stretnutí nebolo veľa streleckých príležitostí, no mužstvá mohli rozhodnúť v základnej hracej dobe i v predĺžení. V samostatných nájazdoch sme boli šťastnejší a efektívnejší a preto si odvážame z Chanty-Mansijsku dva body.

Jugra Chanty-Mansijsk - Slovan Bratislava 0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0) po samostatných nájazdoch

Góly: Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Netík v druhej sérii. Vylúčení: 1:2 na 2 min, Pred 2600 divákmi rozhodovali Belov, Kadyrov - Koršak, Černyšov.

Jugra: Kuznecov - Šefer, Chvostov, Trončinský, Starosta, D. Sokolov, Pepeľajev, Ďakov - Buľanskij, Žukov, Sitnikov - Smoleňák, Dixon, Savinainen - Chlyncev, Krysanov, Kňazev - Plotnikov, Gorbunov, Jacenko

Slovan: Janus - Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš - Netík, J. Mikúš, Bartovič - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Ölvecký, L. Hudáček - M. Daňo, A. Šťastný, M. Bakoš

• Zdroj: športky, khl.ru