V šlágri nedal suverénny Bayern šancu domácej Borusii, Norimberg už trinásty raz nevyhral

Arjen Robben sa teší z gólu do siete Borussie DortmundArjen Robben sa teší z gólu do siete Borussie Dortmund Zdroj: SITA

BERLÍN - V šlágri jesennej časti nemeckej futbalovej bundesligy privítala Borussia Dortmund úradujúceho majstra a veľkého rivala z posledných sezón Bayern Mníchov, ktorému v sobotňajšom dueli 13. kola podľahla 0:3. Bayern neprehral už rekordný 38. ligový zápas v rade.

Bavorom sa paradoxne podarilo "zarezať" súpera ich bývalou zbraňou. Skóre stretnutia v beznádejne vypredanom Signal Iduna Parku otvoril v 67. minúte v minulej sezóne ešte hráč "žlto-čiernych" Mario Götze po prihrávke Thomasa Müllera. Götzeho poslal Pep Guardiola na trávnik ako žolíka v 56. minúte namiesto nevýrazného Maria Mandžukiča a tento ťah španielskemu kormidelníkovi skvele vyšiel. V závere vrhli domáci všetky sily do útoku, ale pykali po dierach v obrane, ktoré využili Arjen Robben s Müllerom na strelenie ďalších dvoch gólov. Dortmundu sa po prehre vzdialila majstrovská trofej, na vedúci Bayern stráca už 7 bodov a na druhý Bayer Leverkusen tri body.

1. FC Norimberg neokúsil ani v 13. kole prvý pocit výhry v tomto ročníku, keď na domácej pôde remizoval s VfL Wolfsburg 1:1 a v doterajšom priebehu súťaže nazbieral chudobných 8 bodov rovnako ako posledný tím, ktorým je pre horšie skóre nováčik Eintracht Braunschweig. V drese Norimbergu zasiahol do hry v 55. minúte slovenský krídelník Róbert Mak.

Hertha Berlín s Petrom Pekaríkom na pravom kraji obrany prehrala doma s Bayerom Leverkusen 0:1. Víťazný gól strelil v 29. minúte Stefan Kießling.

Frankfurt po troch prehrách v rade smeroval k ďalšej, keď prehrával so Schalke 0:2, ale po zmene strán tromi gólmi otočil skóre. Netešil sa napokon z plného zisku, keď v 86. minúte vyrovnal Höwedes.

FC Augsburg - TSG 1899 Hoffenheim 2:0 (2:0)
Góly: 17. a 23. Halil Altintop

Eintracht Braunschweig - SC Freiburg 0:1 (0:0)
Gól: 52. G. Fernandes