Piešťany otočili duel s Popradom: O osude stretnutia rozhodla druhá tretina

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PIEŠŤANY - Kamzíci začali aktívnejšie a Fabian aj Sýkora vyskúšali v prvých minútach pozornosť Tomeka v bránke domácich. V prvej polovici úvodnej časti mali obe mužstvá výhodu presilovky, ale nevyužili ju. V 17. min poskytol rozhodca dvoma vylúčeniami domácich hosťom veľkú možnosť no otvorenie skóre, "havrani" sa úspešne ubránili a I. tretina sa skončila bez gólov.

Aj na začiatku druhej časti hrali domáci v oslabení, ale opäť sa ubránili. V 27. min sa dostal T. Sýkora do brejku, jeho strelu Tomek vyrazil, ale voľný Lapšanský skóroval do odkrytej bránky - 0:1. Domáci zabojovali a vzápätí vyrovnali, keď v skrumáži pred bránkou Popradu dotlačil puk za čiaru Melichárek - 1:1. Aj záver II. tretiny vyšiel domácim, keď v 38. min z veľkého uhla Holovič prekvapil Sidora a v 39. min padol ďalší šťastný gól z hokejky Bartánusa, ktorý vystrelil a puk sa popod gólmana súpera dostal za bránkovú čiaru - 3:1. Dvadsať sekúnd pred koncom druhej časti hry mal veľkú šancu domáci Románek, ale z ťažkej pozície neskóroval.

V 41. min takmer padol ďalší šťastný gól, keď sa puk odrazil od Melichárkovej korčule, ale Tomek pohotovo s betónom zakončil. Tempo hry v tretej časti upadlo. V 53. min mali domáci možnosť zvýšiť skóre z trestného strieľania, ale Stupka neprekonal Sidora. Domáci v ostatných minútach kontrolovali hru a hráčov Popradu nepúšťali do vyložených šancí.

ŠHK 37 Piešťany - HK Poprad 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Góly: 29. Melichárek (V. Nemec, Bučka), 38. Holovič (Stupka), 39. M. Bartánus (J. Ručkay, Peško) - 27. Lapšanský (T. Sýkora, Štals)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: 51. Kasík (Poprad) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Rovenský, Smerek, 1330 divákov

Piešťany: T. Tomek - Bučka, Cuník, Brňák, B. Valábik, Drgoň, R. Filip, A. Hruška, Biro - S. Saliji, Melichárek, V. Nemec - Lušňák, Holovič, Stupka - J. Ručkay, Peško, M. Bartánus - Haring, Mišura, Románek

Poprad: Sidor - D. Brejčák, R. Suchý, Kasík, Makovský, Fabian, Kurali, Gáborčík, Jáchym - T. Sýkora, Štals, Lapšanský - Drábek, Mlynarovič, Vaic - Matúš Paločko, L. Paukovček, A. Kroták - Gápa, Belluš, Štrauch

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: "Konečne sme chceli zdolať Poprad. Prvú polovicu zápasu sme boli slabším mužstvom. Chýbala nám potrebná agresivita, z čoho vyplývali aj vylúčenia. Dôležité bolo, že sme ustáli oslabenie 3 proti 5. Síce sme neskôr dostali gól, ale šťastným sme vyrovnali a ďalšími dvoma ,zlepencami' strhli vedenie na svoju stranu. Hra nebola bohvieaká, ale tešíme sa z troch bodov."

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Mali sme veľmi dobrý vstup do stretnutia. Až do polovice zápasu sme boli lepším mužstvom, dostali sme sa do vedenia, ale potom sme dostali tri kuriózne góly, z toho dva v rýchlom slede. Snažili sme sa dostať do zápasu kontaktným gólom, čo sa nám nepodarilo. Išlo o vyrovnaný zápas, ale dostali sme góly aké sa len tak ľahko nevidia."