Bystrica odčinila debakel so Zvolenom: V presilovkách rozhodla o výhre nad Popradom

Matúš Chovan (druhý sprava) a Jakub Makovský (vľavo) Matúš Chovan (druhý sprava) a Jakub Makovský (vľavo) Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Úvod zápasu patril hosťom. Už v siedmej sekunde mohol otvoriť skóre Sýkora, ale Kalemba s novým vystrojením vyrazil puk. V presilovke potom pohrozil Lapšanský, na opačnej strane zaujal bekhend Macíka.

Popradčania častejšie strieľali, ale vyloženú šancu mali domáci. V desiatej minúte po strele Bambúcha Sidorovi vypadol puk z lapačky, no z dorážky Kadura neuspel. Gólový moment prišiel 50 sekúnd pred prestávkou. V presilovke vystrelil od modrej Meland a spokojnejší tak mohli ísť do šatne zverenci trénera Országha.

V druhej tretine sa dlho nič nedialo, dobré príležitosti mali iba Macík a Heizer. Bystričania mali navrch, no nevedeli sa presadiť. V 31. min netrafil puk pred prázdnou bránkou Kadura. Podtatranci mohli vyrovnať hlavne v početnej výhode štyroch proti trom, no Mlynarovič trafil v 34. min do žŕdky. Presilovka vyšla opäť "baranom". V 36. min mieril presne z pravého kruhu nad lapačku Sidora White - 2:0. Do druhej prestávky mohli ísť "kamzíci" predsa len s jednogólovým mankom ak by uspel Stals sám pred Kalembom.

Tretie dejstvo začali lepšie domáci, mali miernu prevahu, ale Sidor neriešil nebezpečné situácie. Zapotil sa iba v 46. min, keď pred ním dobiedzal Matúš Chovan. Hostia nehrali dobre, na čo tréner Jančuška zareagoval v 49. min oddychovým časom. Ten akoby viac vzpružil hráčov spod Urpína, v 50. min to skúšal individuálne pri pravej žrdi Macík. Až posledných osem minút záverečnej tretiny sa Popradčania častejšie dostával do útoku, ale šance si nevedeli vypracovať. Jedinú vážnejšiu si vypracoval Sýkora v 58. minúte, preštrikoval sa pred Kalembu, ale ideálne zakončenie mu nedovolene znemožnil Zigo. V následnej presilovke to skúšali hokejisti z Tatier v šestici bez brankára, ale nič im to už nebolo platné.

HC'05 Banská Bystrica - HK Poprad 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 20. Meland (Kafka, R. Macík), 36. White (Saracino, M. Hudec)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Jobbágy, Smerek, 1553 divákov

Banská Bystrica: Kalemba - Saracino, Bambúch, Meland, Macháček, Styk, Devečka (25. Zošiak) - R. Macík, White, Lunter - Kafka, M. Hudec, Handlovský - Kadura, Zigo, Matúš Chovan - D. Hegyi, Heizer, Dolník

Poprad: Sidor - D. Brejčák, R. Suchý, Fabian, Kurali, Kasík, Makovský, Gáborčík - T. Sýkora, Štals, Lapšanský - Matúš Paločko, S. Takáč, A. Kroták - Drábek, Mlynarovič, Vaic - Gápa, L. Paukovček, Belluš

Vladimír Országh (tréner B. Bystrice): "Náš výkon bol poznačený debaklom vo Zvolene. Chalani mali tento zápas v hlavách a najmä v prvých dvoch tretinách zle korčuľovali a boli v kŕči. Až v tretej tretine sme sa upokojili a zamerali sa na udržanie výsledku. Poprad sme nepustili do väčších šancí, i keď v úvodných dvoch tretinách mal súper viac z hry. Teší ma, že nám vyšli presilovky, z ktorých sme dali oba góly a brankár Kalemba po inkasovanej osmičke vo Zvolene sa vrátil naspäť do hernej pohody a podržal nás."

Milan Jančuška (tréner Popradu): "Nie som spokojný s výsledkom, ako tradične sme v Banskej Bystrici súpera prestrieľali. Pomer 33:17 bol v náš prospech, ale prehrali sme 2:0. V hre 5 proti 5 nemala Banská Bystrica vyloženú šancu a oba góly nám dala z presilových hier. Chýbalo mi viac agresivity pred bránkou súpera ako aj v presilovkách. V streľbe sme všetko dopredu signalizovali, chýbalo rýchle zakončenie. Ak nedáte gól, nemôžete pomýšľať na úspech. Tomuto zápasu by viac svedčala deľba bodov. Hoci sme mali v niektorých momentoch hru v rukách, žiaľ, nedali sme gól. Rozhodovali aj výkony brankárov, gólman Banskej Bystrice bol lepší ako náš."