Martin prekvapil favorita z Bystrice: Otočil zápas a vyhral 4:2

Peter Galamboš z Martina, Jarmo Jokila a Michal Grman z Banskej Bystrice Peter Galamboš z Martina, Jarmo Jokila a Michal Grman z Banskej Bystrice Zdroj: SITA

MARTIN - Už v sedemnástej sekunde vyskúšal pozornosť Čecha Zigo. Potom však prekvapujúco udávali tón hry domáci. So strelami Cígera a Važana si brankár hostí poradil, ale v 5. minúte už bol bezmocný po individuálnej akcii Galamboša a jeho umiestnenej strele. O dve minúty neskôr najskôr White ohrozil Čecha, ale vzápätí v oslabení stroskotal dvakrát na Kalembovi Markovič. Na druhej strane dobre vystrelil opäť Vaic, Čech bol pripravený. V ďalších minútach vyskúšali Kalembu Cíger, Ďatelinka či Važan, Čecha zasa najnebezpečnejší Bystričan White. Aj v závere úvodnej tretiny musel Kalemba viackrát zachrániť hostí od gólovej pohromy.

Úvod druhej časti hry priniesol vzruch pred oboma bránkami. Od 25. minúty hrali hostia presilovku 5 proti 3 a za 46 sekúnd ju využil Bambúch. V pokračujúcej početnej prevahe o jedného hráča sa krásne trafil aj Handlovský a otočil skóre. Potom zasahovali úspešne obaja brankári. V 34. minúte sa pred Kalembom zblízka presadil Rožník a na ukazovateli skóre zasvietil stav 2:2. Domácich vyrovnanie povzbudilo a dve minúty pred druhou sirénou sa opäť ujali vedenia po teči Pokrivčáka pred brankárom hostí.

V tretej tretine to bol boj o každý centimeter ľadu. Zdalo sa, že hostia majú viac síl, pretože boli v útoku nebezpečnejší, ale skvelý Čech domácich podržal pri tutovkách Rosandiča v 52. a Luntera v 54. minúte. Domáci výborne zvládli aj dramatický záver - 45 sekúnd pred koncom odvolali hostia brankára, v útočnej tretine však stratili puk a Markovič gólom do prázdnej bránky 27 sekúnd pred koncom rozhodol o prekvapujúcom, ale zaslúženom víťazstve Martina 4:2

Slovami aktérov:

Daniel Babka, tréner Martina: "Po dvoch prehrách v Nitre a Žiline sme potrebovali zabrať. Zápas sme začali dobre. V prvej tretine sme strelili vedúci gól, v druhej sme však o vedenie prišli. Po oddychovom čase sme sa zlepšili, pokračovali sme v dobrom výkone a otočili sme výsledok. V tretej tretine sme ustáli tlak Banskej Bystrice. Takéto víťazstvo, ktoré sa nerodilo ľahko, nás môže posunúť dopredu. Nemáme čas na oddych, už v stredu nás čaká ťažký duel s dvadsiatkou."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Upozorňovali sme hráčov, že to nebude ľahký zápas. Chceli sme hrať agresívne, to sme však vôbec nesplnili. Dve tretiny boli slabé, hrali sme vlažne. V tretej tretine sme zlepšili pohyb, ale osem minút sme hrali v oslabení. Nič nám tam už nepadlo. S niektorými hráčmi som veľmi nespokojný, podali podpriemerný výkon."

MHC Mountfield Martin - HC'05 Banská Bystrica 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Góly: 5. Galamboš, 34. Rožník, 38. Pokrivčák, 60. Markovič - 26. Bambúch, 27. Handlovský. Vylúčení: 4:7 navyše Macík (B. Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Bednár, Sčensný, 1500 divákov