Stümpel gólom naštartoval Nitru: Zvolen pod Zoborom favorita nezaskočil

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

NITRA - Už v 2. minúte stretnutia zazvonila na bráne hostí tyč, po strele Kováčika a v 4. minúte mohol otvoriť skóre domáci Lukáš Novák po prihrávke Stümpela, no tvrdou strelou prestrelil Šimkovu bránku. Gól napokon prišiel v 11. minúte, Lukáš Novák naservíroval puk pred bránku Stümpelovi a ten zblízka skóroval.

V 13. minúte mohol znížiť Chovan, útočník Zvolena však v nájazde Kristana neprekonal. V závere prvej tretiny ešte Michal Novák napriahol od modrej, Šimko vyrazil puk pred seba a zlikvidoval aj Bajtekovu dorážku.

V polovici druhej časti zápasu poslal Ordzovenský skvelú prihrávku cez celú ľadovú plochu Tománkovi, ktorý samostatný nájazd zakončil bekhendovým blafákom - 2:0. O štyri minúty Stümpel spoza bránky našiel úplne voľného Tománka a ten strelou bez prípravy napálil iba do Šimka. Krátko na to Zvolenčan Ďaloga naservíroval puk Ťavodovi ten z prvej vypálil, ale Kristan výborným zákrokom udržal čisté konto.

V 38. minúte skóroval opäť Tománek a zvýšil na 3:1. V 46. minúte Chrenko napádaním vzal puk Muchovi a osamotený pred Šimkom zavesil pod hornú žrdku - 4:0. O dve minúty hostia skorigovali výsledok, prihrávka spoza bránky našla Hertlovu hokejku a ten zblízka prekonal bezmocného Kristana - 4:1.

HK Nitra - HKM Zvolen 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 11. Stümpel (M. Novák, R. Tománek), 31. R. Tománek (Ordzovenský), 38. R. Tománek (L. Novák, Stümpel), 46. T. Chrenko - 49. J. Hertl (Brabenec, Juraško)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše: M. Kováčik (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Junek, Ševčík, 3399 divákov

Nitra: Kristan - D. Milo, Nádašdi, Ordzovenský, Ďurkech, Rais, M. Novák, Závodský - M. Kováčik, T. Chrenko, H. Ručkay - R. Tománek, Stümpel, L. Novák - Martin Segľa, M. Hamrák, Bajtek - Piačka, Kmeč, Pupák - Štumpf

Zvolen: M. Šimko - Juraško, L. Pokovič, J. Hertl, Hraško, Ťavoda, J. Mucha, Ďaloga, M. Pospíšil - P. Zuzin, Brabenec, Michal Chovan - V. Baláž, M. Jurík, Škvaridlo - Mančák, Bortňák, Čanky - Ľ. Zuzin, V. Fekiač, Síkela

Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): "Ďakujeme fantastickým divákom, ktorí nás hnali dopredu. Hráčom to dodávalo sily a myslím si, že sme boli počas celého zápasu lepším mužstvom. Pri lepšej realizácii šancí mohol byť výsledok aj iný. Hráči si schuti zahrali, diváci sa zabavili, takže sa tešíme z "

Július Šupler (tréner Zvolena): "Spravili sme veľa chýb a súper nás v každej časti prestrieľal. Nehrali sme disciplinovane ani kolektívne a vôbec nás nepotiahli skúsení hráči. Výborne zachytal Šimko, ktorý si za dnešný výkon zaslúži absolutórium. S výsledkom a hrou nie som spokojný. Súperovi gratulujem a obdivujem nitrianskych fanúšikov, ktorí sú ďalším hráčom na ľade. Pri takejto podpore divákov je radosť hrať hokej."