Skalica sa konečne dočkala víťazstva: Duel s Bystricou rozhodla prvá tretina

Gólové oslavy SkaličanovGólové oslavy Skaličanov Zdroj: SITA

SKALICA - Domáci nezačali dobre a už v 2. min mohli inkasovať, keď po skrumáži v bránkovisku sa snažili prepasírovať puk za bránkovú čiaru Kadura, Heizer i Macík, no brankár Lipovský dobre zasiahol betónom. Následne sa domáci museli brániť pri vylúčení Vyrůbalíka. V presilovke si najväčšiu šancu vypracoval Luntner, ale Lipovský aj s pomocou obrany neinkasoval.

Skaličania sa po Vyrůbalíkovom návrate na ľad dostali do šance, ktorú zužitkoval Preisinger, ktorý úspešne dorazil za Kalembov chrbát Krejčiříkovu strelu. Domáci od tejto chvíle pridali, mali viac z hry a z toho pramenili vylúčenia hostí. Jedno z nich v 15. min potrestal Kuľha, ktorý sa dobre zorientoval pred Kalembom a po Lažovej strele usmernil odrazený puk do siete. O ďalších 32 sekúnd sa domáci radovali opäť - Preisinger sa predral cez brániacu dvojicu hostí a vyhnal Kalembu z bránky.

Druhá tretina ešte poriadne nezačala a domáci sa radovali opäť - Lažo posunul puk na aktívneho Obdržálka a ten ľahkou strelou ponad lapačku Košarišťana zvýšil už na 4:0. Hostia sa potom dlhšie nevedeli dostať do tempa. Gólu sa dočkali až v 31. min, keď presilovú hru využil Heizer. Bystričania ešte pred druhou prestávkou pridali ďalší gól, po Saracinovej strele sa k puku dostal Fajčák a prestrelil Lipovského.

Do III. tretiny vstúpili lepšie hostia. Hrali aktívnejšia a snažili sa ešte urobiť niečo s výsledkom. Dlho však nevedeli nájsť recept na dobre organizovanú hru Záhorákov. V 53. min zvýšil na 5:2 B. Mráz a zdalo sa, že je rozhodnuté. No potom sa dočkali aj "barani" - najskôr v 54. min využil odraz puku od zadného mantinelu Rosandič a v 56. min po chybe domácej defenzívy zdramatizoval zápas Chovan. V závere sa hostia odhodlali k hre bez brankára, ale domáci si už víťazstvo ustrážili.

HK 36 Skalica - HC‘05 Banská Bystrica 5:4 (3:0, 1:2, 1:2)
Góly: 5. M. Preisinger (Obdržálek, Krejčiřík), 15. M. Kuľha (Obdržálek, Lažo), 15. M. Preisinger (Trška), 21. Obdržálek (Lažo), 53. B. Mráz (Šátek, Kutálek) - 31. Heizer (R. Macík, Macháček), 40. Petro (Saracino), 54. Rosandič (Handlovský), 56. Matúš Chovan (Handlovský, White)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, D. Konc - Sčensný, Tvrdoň, 1628 divákov

Skalica: Lipovský - Vyrůbalík, L. Kozák, Trška, Mikéska, Srnec, Krejčiřík, od 7. min Jankovič - Lažo, R. Školiak, Obdržálek - M. Kuľha, M. Preisinger, M. Sloboda - Kutálek, B. Mráz, Šátek

Banská Bystrica: Kalemba (15. Košarišťan) - Bambúch, Saracino, Macháček, Meland, Rosandič, T. Devečka - R. Macík, Heizer, Kadura - Matúš Chovan, White, Lunter - D. Hegyi, M. Hudec, Handlovský - Fajčák, Petro, Dolník

Andrej Výboh (tréner Skalice): "Úvod zápasu nám vyšiel, vytvorili sme si tlak a dokázali sme premieňať šance. Tento vstup poznačil celý priebeh duelu, ešte v úvode druhej tretiny sa nám podarilo streliť rýchly gól. Súper potom zefektívnil prechod stredného pásma a nátlakovou hrou sa mu podarilo vsietiť góly. V poslednej tretine tlak silnel, ale obetavým výkonom sa nám podarilo udržať výsledok."

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Mali sme zlý vstup do zápasu, domácim sme nechávali veľa priestoru, tí to využívali. Za stavu 4:0 sme sa konečne prebrali a začali hrať nátlakový hokej. Pomaly sme sa dostávali do hry, dali sme góly, ale súper nám zase odskočil. V závere sme znížili na rozdiel jedného gólu. Ťažko sa mi hodnotí zápas, pretože my ako mužstvo musíme hrať 60 min. Iba 30 min sme hrali na čo máme a to bolo rozhodujúcim dôvodom, prečo odtiaľto odchádzame bez bodu. "