Ďalší famózny výkon slovenských mladíkov: Bystricu po dráme v nájazdoch pochoval Horanský

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hkorange20.tipsportextraliga.sk

BANSKÁ BYSTRICA - Mladíci podali sympatický výkon a často domácich zatlačili tak, že nevedeli, kde im hlavy stoja. Bystričanom vyšiel úvod, už v 4. min Heizer nekompromisne po nahrávke od Macháčka vsietil a vyzeralo to na hladký priebeh.

Ďalšie góly mohli pridať White a Zigo, zo šancí sa nič neurodilo a k slovu sa dostali hostia. Zapôsobili impozantne, nebojácne, bez rešpektu a aj efektívne. V 13. min ešte Horvát tutovku nepremenil, ani Skalický v 18. min po nádejnej strele.

V 2. tretine v 22. min Gašpar šikovne tečoval strelu Rusinu od modrej a Košarišťan v bránke nemal šancu. Elán dvadsiatkárov bol pôsobivý, vytvorili si množstvo šancí a úplne ovládli hru. V 24. min Kolenovi nevyšiel blafák, Gašpar následne strelil ponad v ďalšej tutovke a o pár sekúnd na to nevyšla Kolenovi dorážka. Našťastie pre domácich v 30. min svoje schopnosti využil Heizer po krásnom prieniku, no ani tento gól mladíkov z Orange neschladil. V 31. min opäť Gašpar usmernil puk, ktorý vyrazil rovno pred neho Košarišťan, do siete a pred treťou tretinou bolo všetko otvorené. Sekundu pred druhou tretinou hromadná bitka nasvedčovala, že sa nehrá o 'fazuľky', o to viac sa očakávalo, čo sa udeje v ďalšej dvadsaťminútovke.

V 48. min Rehák trochu vycvičil Košarišťana a čakalo sa na to, ako odpovedia domáci. Neustále sa však trápili, šťastenu zakliali a aj keď si v závere vytvorili tlak, máločo vytvorili. V 57. min Handlovský v oslabení prestrelil v čistej šanci, v 59. min Macík spálil ďalšiu možnosť, zdalo sa, že po faule od Valjenta, a aj oni sa postarali o to, že sa zápas posunul do predĺženia.

Domáci ho začali s presilovkou, vylúčiť sa nechal ešte v riadnom hracom čase Kolena, presilovka štyroch na troch gól nepriniesla a o víťazstve sa nečakane rozhodovalo až v samostatných nájazdoch v prospech mladíkov vďaka Horanskému.

HC'05 Banská Bystrica - HK Orange 20 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 4. Heizer (Macháček, Kadura), 30. Heizer (Handlovský, R. Macík) - 22. R. Gašpar ml. (Rusina, Rzavský), 31. R. Gašpar ml. (Rzavský), rozhodujúci sam. nájazd Horanský

Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik - Snášel, Tornay, 1185 divákov

Banská Bystrica: Košarišťan - Martin, Saracino, Macháček, Bambúch, Meland, Rosandič, Zošiak, Styk - M. Hudec, White, Handlovský - R. Macík, Heizer, Kadura - Matúš Chovan, Zigo, Lunter - Žilka, D. Hegyi, Dolník

Orange 20: Baroš - Predajniansky, Luža, Rusina, Dinda, Gachulinec, Bačik, E. Černák, Valjent - Horanský, Kolena, P. Koyš - Dominik Rehák, R. Gašpar ml., Rzavský - Horvát, Mlynčár, Minárik - Skalický, Šimun, Tibenský

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Zbytočne sme sa vybijali po rohoch, robili sme taktické chyby, chybala agresivita a hokejový kumšt. Treba sa dostať do hry, akú sme ukazoval predtým, aby sme nadviazali na predchádzajúce výkony."

Ernest Bokroš, tréner SR20: "Sme radi, že sme zvládli viaceré stretnutia, strašne nám to pomáha. Povzbudil nás výsledok, posúvame sa opäť a ďalej vvpred. V zápase sme neustále držali krok s vývinom, fungovala nám  organizácia hry, aj disciplína a sme spokojní."