Dravá dvadsiatka takmer otočila zápas: Martin rozhodol až v nájazdoch

Michal Beran dal jeden gól a premenil rozhodujúci nájazdMichal Beran dal jeden gól a premenil rozhodujúci nájazd Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Martin mal vynikajúci vstup do stretnutia. Skóre duelu otvoril už v 29. sekunde Važan, ktorý sa natlačil pred gólmana R. Sabola a poslal puk pod hornú žŕdku. Navyše, v 3. min sa v presilovke dostal k strele spomedzi kruhov M. Beran a pridal druhý presný zásah hostí. V ďalšom priebehu I. tretiny mal najväčšiu šancu Markovič, no jeho blafák zneškodnil brankár HK Orange 20.

Skorigovať sa zverencom trénera Ernesta Bokroša podarilo v 28. min, keď Horanského prihrávka našla Paloviča a ten pred brankárom Čechom nezaváhal - 1:2. Už o minútu neskôr mohli mladíci vyrovnať, ale zblokovaná strela si nenašla cestu do bránky súpera. Druhý gól domáceho kolektívu pridal až v 32. min Gašpar po dravom prieniku Skalického. O tri minúty neskôr už Martin opäť viedol, delovka L. Klímu skončila až za Sabolom - 2:3.

V 46. min mal veľkú šancu vyrovnať Tibenský, no puk poslal po individuálnej akcii len do betónov brankára hostí. Predĺženie zariadil v 56. min P. Koyš, ktorý strelou pod hornú žŕdku zúročil tlak pred gólmanom Čechom. V nadstavenom čase sa o víťazovi nerozhodlo a v piatej sérii nájazdov zariadil triumf hostí M. Beran.

HK Orange 20 - MHC Mountfield Martin 3:4 po sam. nájazdoch (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 28. Palovič (Horanský, Kolena), 32. R. Gašpar ml. (Skalický, Dinda), 56. P. Koyš (E. Černák, Kolena), - 1. Važan, 3. M. Beran (Galamboš, I. Ďatelinka), 35. L. Klíma (Rožník), rozhodujúci sam. nájazd M. Beran

Vylúčení: 1:3 na 2 min, navyše: L. Klíma (Martin) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Kacej, Orolin, 265 divákov

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): "Pozitívne je, že už mnoho duelov sme dokázali otočiť. Herne sme okrem úvodu držali so súperom krok. Negatívom bolo, že sme nevyužili päťminútovú presilovku a v nájazdoch len trafili bránku."

Daniel Babka (tréner Martina): "Rýchlo sme viedli 2:0, ale potom sme začali trochu vymýšľať. V ďalšom priebehu sme prišli o troch hráčov, jeden sa nechal nezmyselne vylúčiť do konca duelu a dvaja sa zranili. Z pohľadu fyzických síl sme sa potom trápili. V nájazdoch sme prejavili väčšiu rutinu. Sme radi za dva body, aj keď sme mohli mať tri."