Domáce Piešťany s debaklom: Trojbodový Nagy zavelil k víťazstvu Košíc 5:1

Ladislav Nagy v drese HC KošiceLadislav Nagy v drese HC Košice Zdroj: SITA

PIEŠŤANY - Už v 1. min bol vylúčený hosťujúci Klouček a domácim sa naskytla šanca ísť do vedenia. V 2. min sa dostal puk pred Hyláka, ale korčuľou ho vytlačil. V tej istej minúte hrali domáci ešte 23 sekúnd presilovku o dvoch hráčov, ale nevyužili to. O tri minúty neskôr sa ocitol vo veľkej šanci Jenčík, ale zachránil Tomek. V 11. min sa natlačil pred Hyláka Saliji, ale ideálnu prihrávku nezužikoval. Košičania si postupne utvorili prevahu a v 17. min sa ujali vedenia gólom Marcinka, ktorý z pravej strany ponad lapačku prekonal Tomeka.

V 27. min narobil štvrtý útok domácich rozruch okolo bránky Hyláka, ale Haring ani Románek spleť nôh neprestrelili. V 33. min sa domácim predsa len podarilo vyrovnať. V hre 4 na 4 bolo viac priestoru, Peškovu strelu Hylák vyrazil a voľný Drgoň bez problémov do prázdnej bránky skóroval - 1:1. "Havrani" sa však dlho neradovali, lebo o 45 sekúnd v oslabení inkasovali z hokejky Nagya na 1:2.

V 41. min Bicek a onedlho Marcinko vyskúšali pozornosť Tomeka. V 45. min spálil čistú šancu Pašek, keď sa nikým nekrytý ocitol pred bránkou domácich. Košičania začali prevyšovať domácich herne a z toho vyústilo aj vylúčenie Cuníka, ktoré o necelých 20 sekúnd potrestal Macejko gólom na 1:3. V 59. min domáci tréner odvolal Tomeka z bránky, ale po chybe domácich na útočnej modrej unikli Spilar so Sojčíkom a posledne menovaný pohodlne do prázdnej bránky zvýšil na 4:1 pre hostí. Po buly Košičania znova zaútočili a zdecimovaných Piešťancov potrestali piatym gólom.

ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Góly: 33. Drgoň (Peško, M. Bartánus) - 17. T. Marcinko (Sojčík, Klouček), 34. L. Nagy (Macejko, Štrbák), 50. Macejko (Klouček, Nagy), 59. Sojčík (Spilar), 60. Bicek (L. Nagy, Klouček)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: 20. Marcinko (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Junek, Šefčík, 1620 divákov

Slovami aktérov:
Milan Klement, tréner Piešťan: "V úvode sme predvádzali dobrý hokej. Po inkasovanom góle sme sa dostali do útlmu. Pred vyrovnávajúcim gólom sme hostí zavreli, nakoniec vyrovnali, ale od gólu na 1:2 sme nehrali tak, ako sme si predstavovali. V záverečnej časti nás Košice k ničomu nepustili. Hostia zvíťazili zaslúžene."

Anton Tomko, tréner Košíc: "Tento zápas mal veľmi dobrú kvalitu. Hral sa rýchly dynamický hokej. Obe mužstvá sa snažili o nátlakovú hru a myslím si, že diváci si prišli na svoje. My sme rýchlo odpovedali na vyrovnávajúci gól a od tohto momentu sme mali navrch. V tretej tretine sme nepustili súpera k ničomu a okrem vylúčenia sme nespravili ani žiadnu chybu. Bol to jeden z našich najlepších výkonov na ľade súpera."