Poprad rozhodol už v druhej tretine: Skalica odchádza spod Tatier s prehrou

Brankár Popradu Dušan Sidor a autor jediného skalického gólu Miroslav LažoBrankár Popradu Dušan Sidor a autor jediného skalického gólu Miroslav Lažo Zdroj: SITA

POPRAD - Popradčania získali výhodu presilovej hry už po necelých dvoch minútach hry, výraznejšiu šancu si však vypracovať nedokázali. Presilovku hrali aj hostia, ale rovnako nepochodili. Najvýraznejšiu možnosť otvoriť skóre zápasu mal v 15. min Lapšanský po úniku z ľavého krídla, Lipovského však neprekonal. Náznak úniku dvoch na jedného na druhej strane zmaril mladík Bruno Mráz zlým načasovaním prihrávky a do šatní sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Aj v úvode prostrednej časti hry hrali domáci presilovku. Zahrali ju lepšie ako tú prvú, po Sýkorovej tvrdej strele sa k odrazenému puku dostal osamotený Štals. Ten trafil len do Lipovského betónov. Domáci sa dopúšťali chýb v rozohrávke a hra sa často kúskovala. Vzruch priniesla až šanca Paukovčeka s Bellušom, Lipovský však čaroval. Identickú akciu z prvej tretiny predviedol opäť Lapšanský, skóre sa nemenilo. V 36. min sa dostala k slovu štvrtá formácia "kamzíkov". Na vyrazený puk najlepšie zareagoval mladík Gápa a dostal Poprad do vedenia - 1:0. Hostia mohli vyrovnať strelou Kropáča, no ten v zakončení zlyhal. Pár sekúnd pred koncom druhej tretiny odskočili domáci na rozdiel dvoch gólov, Kasíkovo nahodenie šikovne tečoval Mlynarovič.

Aj návrat z druhej prestávky vyšiel domácim. Skaličania stratili puk na útočnej modrej čiare a na Lipovského sa rútila trojica Popradčanov. Štals zvolil najjednoduchšie riešenie a strelou švihom zvýšil na rozdiel troch gólov. Zaznamenať čestný úspech hostí mohol vzápätí Kropáč, ale v zápase mu zrejme nebolo súdené skórovať. Domáci sa zamerali na bránenie stredného pásma a vychádzalo im to až do 57. min, keď v presilovke trafil po zmätkoch pri vyhadzovaní puku Lažo - 3:1. Dobre rozohraný zápas aj napriek zníženiu Skalice domáci už dotiahli do víťazného konca.

HK Poprad - HK 36 Skalica 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 36. Gápa (S. Takáč), 40. Mlynarovič (Kasík), 41. Štals (T. Sýkora, Lapšanský) - 57. Lažo
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák - Holienka, M. Smrek, 1155 divákov

Slovami aktérov:
Vladimír Turan (asistent trénera Popradu): "My po smolnom zápase v Piešťanoch, kde sme prišli o tri body a dvoch hráčov, sme museli zamiešať zostavou, čo bolo na ľade vidieť. Tri formácie hrali v novom zložení a viazla im kombinácia. V druhej tretine sme sa presadili, rozhodujúci bol gól do šatne. Po treťom našom góle bolo rozhodnuté. Škoda inkasovanej bránky, dnes si Sidor čisté konto zaslúžil. Máme tri body a tešíme sa z toho."

Štefan Mega (asistent trénera Skalice): "Do Popradu sme pricestovali s tým, že sa budeme snažiť čo najdlhšie hrať na 0:0. Darilo sa nám to, keď nás podržal brankár Lipovský. Po individuálnej chybe nás domáci prečíslili a dali v druhej tretine úvodný gól. Za rozhodujúci moment považujeme druhý gól približne sekundu a pol pred koncom druhej tretiny. Po druhej prestávke sme chceli viac otvoriť hru a útočiť, ale hneď v prvom striedaní sme inkasovali tretí gól a bolo po zápase. V závere sme iba korigovali."