Ďalšia hanba Slovana v KHL: Rošády v zostave nepomohli, v Astane dostal 6 gólov

Miroslav KopřivaMiroslav Kopřiva Zdroj: SITA

ASTANA - Bratislavsý Slovan v treťom vystúpení na ťažkom tripe u súperov z Východnej konferencie KHL podľahol Barysu Astana 1:6. Gól Slovana strelil v prvej tretine Michel Miklík. po prehre 1:8 z nedele v Jekaterinburgu a s následnými zmenami v zostave, ktoré spravil tréner Rostislav Čada.

V úvode to vyzeralo, že trénerove rošády v zostave mali zmysel, Slovan nastúpil do zápasu oproti nedeli ako vymenený, so snahou a poriadnym korčuľovaním. V 6. minúte šokoval kazašské tribúny Michel Miklík, ktorý prekonal fínskeho gólmana Jariho Ahonena.

No už o minútu domáci vyrovnali, keď využili opäť nekoncentrovanosť belasej obrany a v prečíslení dvaja na jedného sa dostali až pred Kopřivu. Kazachom sa podarilo otočiť zápas ešte v prvej tretine po hrubej chybe obrancu Jonathana Sigaleta. Kanaďanovi nevydarenú prihrávku pred gólmanom zblokoval kapitán Barysu Upper a bez problémov Kopřivu prekonal.

Hra sa začala podobať na tú z nedele, s pribúdajúcimi gólmi sa hráči šetrili a nastupovala nechuť bojovať. Slovan prišiel navyše o útočníka Vondrku, ktorý sa po strete s Romanom Savčenkom dostal z ľadu len za pomoci lekára a spoluhráčov. Vyšetrenie po zápase nepreukázlo zranenie krčnej chrbice, budúci týždeň v domácich zápasoch by mal byť tímu k dispozícii.

V druhej tretine bola hra zaujímavá, rýchla na oboch stranách, no Astana trestala nedôraz belasých pred vlastným brankárom. Gól však môže mrzieť aj gólmana Slovana. Nikým nekrytý Mike Landin v 27. min zdiaľky prestrelil Kopřivu a zvýšil na 3:1.

Jeho pokus sa ani nedá nazvať gólovou strelou, skôr príklepom, ktorý mal brankár hostí zachytiť a Astana by získala pásmo. Štvrtý gól v bránke Slovana skončil po presilovkovej akcii na jeden dotyk v podaní Boyda s Dawsom.

V tretej tretine sa skôr dohrávalo, Slovan bol vpredu bezmocný a Astana hrajúca na pol plynu využila presilovku na piaty gól - strelil ho Daws a hneď pridal aj ďalší kúsok, po ktorom skončil puk za Kopřivom.

Slovan vo veľkej kríze po potupnej prehre: Legendárny hráč jasne pomenoval problémy

Pred deviatimi dňami v Bratislave zvíťazila rovnako Astana 6:2. V minulom ročníku Slovan vyhral oba vzájomné duely, dokonca po rovnakom výsledku 4:2. Najbližšie sa predstavia belasí vo štvrtok o 13.00 h nášho času na štadióne Avangardu Omsk (naživo na Sport 2 HD).

Slovanu patrí aj po utorku v tabuľke Západnej konferencie KHL 13. miesto s 33 bodmi z 29 duelov.

Barys Astana - Slovan Bratislava 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Góly: 8. Rudenko (Starčenko), 15. Upper (Litvinenko), 27. Lundin (Blochin, Romanov), 34. Boyd (Dawes), 54. Dawes (Bochenski, Lundin), 57. Dawes (Bochenski) - 7. Miklík (Sersen, Šťastný)

Astana: Ahonen - Savčenko, Litvinenko, Semionov, C. Barker, Lundin, Blochin - Starčenko, Antropov, Rudenko - Puškariov, Upper, Žajlauov - Bochenski, Boyd, Dawes - Romanov, Rachmanov, Gavrilin

Slovan: Kopřiva - Škoula, Sersen, Sigalet, V. Mihálik, J. Brejčák, Kutlák - Miklík, J. Mikúš, Vondrka - Netík, Bližňák, Bartovič - Radivojevič, Kukumberg, L. Hudáček - Matoušek, A. Šťastný, Ölvecký - od 21. min T. Mikúš, M. Daňo

Očami aktérov:

Branko Radivojevič (útočník Slovana): "Na zápas s Jekarinburgom a vysokú prehru sme rýchlo zabudli. Myslím si, že sme začali dobre a dali aj prvý gól. Potom sme však v rýchlom slede dvakrát inkasovali, čo nás trochu schladilo. Chceli sme dnešný duel vyhrať, ale nevyšlo nám to."

Rostislav Čada (tréner Slovana): "Začali sme veľmi dobre, pomerne rýchlo sme sa dostali do vedenia. Vlastnými indivduálnymi chybami sme však súperovi dovolili dostať sa do zápasu. Najväčším problémom boli časté vylúčenia, v oslabení sme inkasovali tri góly. Výsledok ovplyvnili aj zranenia a odstúpenia Michala Vondrku a Juraja Mikúša."

• Zdroj: športky, SITA, kt