Žilinčania si spravili hanbu na domácom ľade: Bystrica ich rozdrvila šiestimi gólmi

Gólová radosť BystričanovGólová radosť Bystričanov Zdroj: TASR

ŽILINA - Žilina sa pustila do svojho súpera zostra. Hneď v prvých sekundách predviedla okulahodiacu akciu, na konci ktorej bol Ostrčil, ale namieril len do Kalembu. O malú chvíľu udrelo na opačnej strane, keď sa Kafka predral pred Mikoláša a prestrelil ho strelou do ľavého horného rohu.

V ďalšom priebehu sa často vylučovalo, ale oba tímy zodpovedne bránili a šancí nebolo veľa. Najvýraznejšie sa ukazoval najmä hosťujúci White, ktorý v priebehu dvoch minút nevyužil dve dobré príležitosti, keď sa dvakrát ocitol nekrytý pred Mikolášom.

Prostredná časť hry ani nestihla začať a po siedmich sekundách Kadura tvrdou strelou zvýšil na 2:0. Pridať ďalší gól mohol po prihrávke Melanda Handlovský, ale zblízka minul bránu. Čo nevyšlo jemu, podarilo sa v 27. minúte Bambúchovi, ktorý v presilovej hre tečoval medzi kruhmi strelu Saracina. Žilinskí hokejisti predvádzali asi najslabší výkon v prebiehajúcej sezóne a za Bystričanmi zaostávali vo všetkých herných činnostiach. S výnimkou ojedinelých výpadov prvej formácie za prvé dve dejstvá nič nepredviedli.

V záverečnej tretine sa obraz hry prakticky nezmenil. Hostia kontrolovali priebeh stretnutia, navyše v 50. minúte Lunter dorazil Macíkovu strelu a Bystrica viedla o štyri góly. Domáci naďalej pôsobili bezradne a do konca stretnutia inkasovali ešte dvakrát. V 57. minúte sa presadil Tomáš Zigo a o pár sekúnd neskôr uzavrel na konečných 6:0 svojim druhým presným zásahom Kadura.

MsHK DOXXbet Žilina - HC‘05 Banská Bystrica 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Góly: 3. Kafka (Bambúch, Saracino), 21. Kadura, 27. Bambúch (Saracino, Handlovský), 50. Lunter (R. Macík, Macháček), 57. Zigo (R. Macík, Lunter), 59. Kadura (M. Hudec, Rosandič)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: 25. Buc (Žilina) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák - Holienka, Junek, 1095 divákov

Žilina: Mikoláš - Ostrčil, Leško, Niník, M. Šterbák, Bajaník, Rúfus, 41. Slota - D. Buc, Klouda, R. Tomas - Valášek, Kalla, T. Varga - Drevenák, Linet, Macejka - od 41. min Schroner

Banská Bystrica: Kalemba - Bambúch, Saracino, Macháček, Rosandič, Styk, Zošiak, Meland - Kafka, White, Handlovský - M. Hudec, Heizer, Kadura - R. Macík, Zigo, Lunter - D. Hegyi, Matúš Chovan, Dolník

Jan Neliba, tréner Žiliny: „Súper bol dnes jasne lepší, strelil góly, zatiaľ čo my nie. Zápas sme odohrali v kŕči, čo ma vzhľadom na dve posledné víťazstvá mrzí. Hráči vôbec nepomohli brankárovi, ktorý si jediný z celého mužstva zaslúži absolutórium.“

Miroslav Chudý, asistent trénera B. Bystrice: „Dnes sme boli lepším mužstvom. V prvej tretine sme mali dostatok šancí, aby sme strelili viac ako jeden gól. V druhej sme poľavili smerom dopredu, ale zo siedmich striel sme sa dvakrát presadili. Do tretej časti sme išli s pohodlným náskokom a sústredili sme sa prevažne na bránenie stredného pásma. Vychádzali nám protiútoky a pridali sme ďalšie góly. Výsledok je pekný, ale treba priznať, že nám k nemu pomohol aj súper.“