Trenčín nadviazal na triumf v Žiline: Troliga v nájazdoch rozhodol drámu s Piešťanmi

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PIEŠŤANY - Už v prvej minúte pohrozil Troliga. V 3. minúte hrali Trenčania presilovku, puk od modrej nahodil Nemčík a Komínek šikovným tečom otvoril skóre zápasu – 0:1. Domáci mohli odpovedať Románekom, ten však miesto strely volil prihrávku.

V 5. minúte už bolo vyrovnané, keď Holovič našiel zadovkou Stupku a ten z takmer nulového uhla prekonal Lašáka - 1:1. Domáci mohli ísť do vedenia počas presilovky, ale Lašák svoje mužstvo podržal a na opačnej strane zachránilo Tomeka brvno pri dorážke Tomana.

Druhá tretina divákov príliš nenadchla. Hokej sa začal hrať až od 30. minúty. V 33. minúte sa ocitol sám pred domácim gólmanom Troliga, ale neprekonal ho. V 35. minúte hrali Piešťany presilovku a dočkali sa gólu, ktorý im rozhodca neuznal pre hru vysokou hokejkou. Okamžite po buly narazil Bobček zozadu na mantinel Lelkeša, dostal desaťminútový trest a Trenčania išli do oslabenia o dvoch hráčov. Túto presilovku domáci využili po 19 sekundách, keď sa nemýlil Holovič. V 38. minúte neprikryl v závare pred svojou bránkou puk Tomek a Troliga to využil – 2:2.

V 45. minúte bol v dobrej šanci faulovaný Románek, hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie, ale faulovaný hráč ho nevyužil. O minútu neskôr to mohol potrestať Kútny, Tomek vyrazil vyrážačkou. V 49. minúte nahodil puk Filip, ten Lašákov vypadol a Jakub Ručkay opäť dostal domácich do vedenia. V 56. minúte sa opäť Trenčanom podarilo vyrovnať, keď nikto z domácich neodpratal puk od bezpečia a Nemček prekonal Tomeka – 3:3.

V predĺžení gól nepadol a v nájazdoch sa ako jediný presadil Troliga.

ŠHK 37 Piešťany - Dukla Trenčín 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 5. Stupka (Holovič), 35. Holovič (Lušňák), 49. J. Ručkay (R. Filip, Lelkeš) - 3. Komínek (M. Nemčík, Bobček), 39. Troliga (Čerešňák, Šišovský), 56. F. Nemček (Šišovský, M. Nemčík), rozhodujúci sam. nájazd Troliga
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Lušňák 10 min za nešp. správanie - Bobček 10 min za napadnutie zo zadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Jonák - Junek, Šefčík, 1667 divákov

Piešťany: T. Tomek - Bučka, Cuník, Brňák, Biro, Drgoň, R. Filip, A. Hruška, Škadra - S. Saliji, Melichárek, V. Nemec - Lušňák, Holovič, Stupka - R. Lelkeš, Peško, J. Ručkay - Haring, Mišura, Románek

Trenčín: J. Lašák - M. Nemčík, Bobček, Novajovský, Čerešňák, M. Habšuda, E. Bagin, Bednár, Šimíček - Kútny, O. Rusnák, Komínek - O. Mikula, Troliga, Šišovský - M. Toman, F. Nemček, T. Klíma - D. Hudec, M. Hlinka, Buliš

Milan Klement (tréner Piešťan): "Dnešný duel bol bojovný. Dvakrát sme viedli o jeden gól a dvakrát sme boli nedôrazný pred vlastnou bránkou. Mohli sme mať tri body, máme jeden a z nášho pohľadu to nie je spokojnosť."

Branislav Jánoš (asistent trénera Trenčína): "Z nášho pohľadu to bol jeden pekný hokej dnes, hralo sa vo veľkom nasadení, obe mužstvá hrali dôrazne do tela a hokej sa musel divákom páčiť. Z našej strany to bol zodpovedný výkon, dvakrát sme prehrávali a dokázali sme sa vrátiť do hry a tie nájazdy to bola lotéria mali sme šťastie a myslím si, že o ten jeden gól sme boli dnes lepší."

• Zdroj: TASR, SITA