Drámu na Slovane vyhralo Mytišči, víťazstvo vybojoval v nájazdoch Radulov

Ján Brejčák v súboji s  Jevgenijom ArťuchinomJán Brejčák v súboji s Jevgenijom Arťuchinom Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Dramatický a opatrný zápas s množstvom chýb, ale vzácne vyrovnaný. Súboj Slovana s Atlantom Mytišči v KHL zvládol lepšie ruský tím vďaka premenenému jedinému samostatnému nájazdu, Janusa v rozstrele prekonal Radulov a jeho spoluhráči sa tešili z víťazstva 2:1 po samostatných nájazdoch. Zo štyroch domácich zápasov získal Slovan 8 bodov za dve výhry a dve prehry po nájazdoch.

Slovan nemal na oddych ani 24 hodín, súper je na tom podobne, síce nastúpil v nedeľu na zápas skôr, ale musel cestovať z Prahy. Bolo to vidieť aj na úvodných minútach zápasu, ktoré boli obojstranne ťažkopádne. Duel bol vzácne vyrovnaný, podobne ako ten z októbra v Moskovskej oblasti (Slovan vyhral 1:0).

V prvej tretine videli diváci po jednom góle na každej strane a to napriek tomu, že domáci boli strelecky aktívnejší. Slovan trávil viac času v útočnom pásme, herne mal navrch, no na viac gólov chýbala originalita v zakončení.

Druhá tretina priniesla naďalej vyrovnaný hokej a aj veľkú šancu Slovana, strela Andreja Šťastného skončila na bránkovej konštrukcii.

V polovici zápasu zostal po tvrdom strete Sošnykova na ľade Štajnoch, rozhodcovia ruského hráča poslali za narazenie hlavy a krku na 5 minút na trestnú lavicu a automaticky do konca zápasu do kabín. Následne jeden z hráčov Mytišči fauloval prenikajúceho slovanistu a belasí získali výhodu o dvoch hráčov. Tréner Čada si zobral čas na poradu a Slovan dobýjal ruskú bránku.

Belasí 80 sekúnd strieľali z každého uhla, no obetaví hráči Atlantu sa hádzali do striel až kým hlavný rozhodca nevidel faul kapitána belasých Milana Bartoviča. Od tohto momentu belasí nehrali v plnom počte, ruskí rozhodcovia videli každý ich náznak faulu a posielali domácich na trestnú. Zverencom Rostislava Čadu to odčerpávalo priveľa energie a Rusov posadilo na koňa.

Podobný trend pokračoval až kým Slovan neprišiel o zraneného Mihálika, z ktorého cestou do šatne tiekla krv, o niekoľko minút ho nasledoval aj Šťastný - ten získal spoluhráčom dvojnásobnú presilovku. Domáci hrali akoby v kŕči, robili rôzne drobné chyby, pri prihrávkach strácali puky, často bolo vidieť, že sú na konci so silami.

Vzácne vyrovnaný duel nerozhodlo ani predĺženie. Prvý nájazd Slovana strieľal medzi nohy Šatan, no toho pokus gólman Galimov prečítal. Vondrka v druhom pokuse netrafil bránku, svoj pokus nepremenil ani Hudáček. Za hostí strelil víťazný gól Radulov.

V piatok 13. decembra nastúpia zverenci trénera Rostislava Čadu v Moskve proti CSKA a o dva dni neskôr v Prahe proti HC Lev.

Slovan - Mytišči 1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0) po sn
Góly: 10. Bartovič (Hudáček, Mihálik) - 12. Batyršin (Gluchov, Konstantin Koľcov) . Rozhodujúci nájazd premenil Radulov.

Slovan: Janus - Škoula, Sersen, V. Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, J. Brejčák - Miklík, Bližňák, Vondrka - Radivojevič, Ölvecký, Bartovič - Šatan, A. Šťastný, L. Hudáček - Daňo, Matoušek, M. Bakoš

Atlant: Galimov - Novopašin, Batyršin, Rukavišnikov, A. Petrov, Aťušov, Dyblenko, Velikov - Gluchov, Kablukov, Konstantin Koľcov - Haataja, Engqvist, Michnov - Arťuchin, Trubačiov, I. Radulov - Sošnikov, Kadejkin, Šmeliov

Libor Hudáček, útočník Slovana: "Vedeli sme o tom, že budú brániť a majú kvalitného gólmana, ktorý im to dnes vychytal. No škoda presiloviek, hlavne tej päť na tri. Tam sme mali dať gól a bolo by vymaľované."

Michal Vondrka, útočník Slovana: "V poslednej dobe sa mi príliš nedarí v nájazdoch. Chcel som vystreliť na lapačku, čo som aj urobil, ale bohužiaľ som trafil žŕdku. Zlomový moment bol asi, keď mi Michel Miklík nahral počas presilovky v prvej tretine a ja som šiel do prázdnej bránky a skočil mi puk. To sa proste stane, aj keď by sa nemalo."

Milan Bartovič (kapitán Slovana): "Hrali sme štyri presilovky, mali sme tam dať viac ako jeden gól. Napokon to bolo do konca vyrovnané a rozhodli nájazdy. Máme bod, ale mohli sme mať aj viac. Hovorí sa, že ak nedáme gól v dvojnásobnej presilovke, nemôžeme vyhrať. Tam sme mali rozhodnúť."

• Zdroj: športky, TASR, SITA, khl.ru, kt